The Map of Happiness
Şirinler
"Nası bu zamana kadar bahsedilmemiş hayret ettim" klasik geyiğiyle başlayıp, "nasıl unutursunuz" diye toplumu sorgulayan en aptal geyiği de geçip konuma girmek istiyorum, teşekkürler.

Bu çizgi filmi benim kadar özümsemişi yoktur arkadaş. Kasede kaydedip defalarca tekrar tekrar seyrederdim, bütün kareleri, dialogları yalayıp yutana kadar bu işi sürdürürdüm. Edindiğim izlenimler de arttı dolayısıyla.

Son zamanların popüler "şirinler aslında komünistti" geyiğini hatırlatmak isterim. Bunu savunan kişi son derece anlattığını ciddiye alarak "evet olm bariz öyle, adamlarda iş bölümü var, tecrübeli lider var, eşit düzen var çok da mutlular, hem şirin babaya bak! kızıl kömünis" bile diyebilirler.

Tgrt'de yayınlandığı dönemde Şirine'ye Şirine Bacı dendiğini de hatırlatayım. Mini etekli şuh bi Şirine'ydi oysa ki, ama namuslu kızcağızdı. O kadar erkek arasında hangi avrat olsa sapıtırdı. Bi de şöyle bi teori var ki, Şirinlerin ilk bölümlerinde Şirine diye bi bacı yokmuş. Bunlar homo olmadan yaşayıp giden mutlu bi kabileymiş. Nasıl ürüyolardı orası pek açık değil. Belki de tek cenerasyon yaşayıp hepsi saçı sakalı yapıp ölmüştür. Ha ne diyodum, Şirine Gargamel denilen her çocuk çizgi filminde mutlaka bulunması gereken kötü kalpli eleman tarafından yaratılıp Şirinlerin arasını açmak için gönderilmiş, ama Şirine de örgüte sızmakla kalmayıp olayı benimsemiş. E belki de erkek konusunda o kadar saf değildi.
Damaged

Şirinlerin üremesi "leylekler getirdi" yöntemiyle oluyor (Bebek Şirin öyle gelmişti misal). Uzun ömürlü olmaları bu yöntemin yavaşlığını telafi ediyor.

Bir de Gargamel Bey üretiyor, Şirine Bacı örneğinde olduğu gibi. Bu zatın niye yolunu bulup seri üretime geçmeyip de bu reji kıyaklı mavi cüceleri yakalamaya çalıştığı, ayrı geyik konusu.

Bir de TGRT'deki şirinlerden şu unutulmaz repliği tekrarlamak isterim:
- Şirin Baba nerede?
- Cumaya gitti, birazdan gelir.
mcy

Gargamel'in hayattaki tek emeli bu şirinleri sote yapıp yemekti. Aslında sırf sote değil, her bölümde şirin kebabı, fırında şirin, sahanda şirin benzeri yemek tarifleri düşünürdü. Kedisi azman da iştahla yalanırdı gargamel konuştukça. Hadi azman bir kedi, fare bile olsa tutup yiyecek, ama bu Gargamel denen herife ne demeli bilmem. Bre hayvan, bu kadar mı aç kaldın, git ekmek arası döner ye, acılı adana yaptır, daha olmadı otur adam gibi domatesli makarna haşla, ye işte! Yok şirinlerin suyuna pilav salacakmış da onu yiyecekmiş. Diyelim ki yakaladın hepsini, iki gün yetti sana yaptığın yemekler, ondan sonra ne yapacaksın? Gene kaldın kuru makarnaya değil mi?
forane

bi de şu replik vardı tgrt'de çok gülmüştüm aynen iletiyorum:
- Kibirli, Şirine nerede?
- Başını örtmediği için Şirin Baba onu cezalandırdı, evde.
darkened

Bu şirinlerin komünist olması geyiğinin isimleriyle de bağlantısı var. Şirinlerin ingilizcesi "SMURF". Açılımı da "Socialist Men Under Red Father"mış. Yani "Kızıl Babanın Yönetimi Altındaki Sosyalistler" gibi bişey oluyo. Bilmiyom artık doorumu yanlışmı hiç araştırmadım.
bloody_X

Gargamel Amerika Birleşik Devletlerini, kedisi de onun kullandığı devletleri temsil ediyormuş.
Skutluay

Tazmanya Canavarı »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv