The Map of Happiness
Cüzdan
Cüzdanım eskiyip de yenisini aldığım zaman arka cebimde kıçımın şeklini alana kadar her oturduğumda acayip rahatsız olurum.
rea

bişey aldıktan sonra hiç bakmadan madeni paraları fermuarlı göze atarım. uzun bir müddet sonra bi açarım o fermuarı hakkaten de damlaya damlaya göl olmuş. çok mutlu olurum.
dirty

Bakkala girerim, cüzdandan parayı çıkarır veririm, paranın üstünü iki saatte cüzdana koymaya erinir cebime atarım. E ulan niye aldın o cüzdanı??
TSuBaSa

Uzun süre kullanılmış deri cüzdanları koklamayı denemeyin.
DragonSlayer

Kıçımızın şeklini alan sadece cüzdan değildir. İçindeki kredi kartı, telefon kartı, metro kartı filan hepsi kıçımızın yamukluk derecesinde yamulur. Böyle yamuk kartları makinelere sokarken her seferinde 'aha, kabul etmeyecek' korkusu sarar içimi.
Ektogamat

O reklamdaki cüzdanda, hani o kredi kartları sokulan oyuklar var ya, onlar çok muntazamdır. Her kredi kartı eşit ve makul bir uzunlukta dışarı sarkar ve tüm kartlar anlaşılacak şekilde dururlar. Ama hiçbir zaman ben bu ideal cüzdanı bulamadım. Aldıklarımın hepsinde kartları sokunca bu oyuklara, hepsi taa köküne kadar giriyor deri oyuğa ve görünmez oluyorlar.
solukbenizli

anane ve babane gibi eski kuşak bayan cüzdanları çok ufak boy kumaştan yapılma ağzı çıtçıtlı olan torbalardır. herşey içinde düzensizdir. ama ruj, oje gibi bilimum makyaj malzemesi taşıyabilen tek cüzdandır.
Body

"Dünyanın bin türlü hali var" düşüncesiyle cüzdanında prezervatif taşıyan dostlar var. Selamlar göndermek isterim onlara buradan.
caponsever

bi yerde para ödemem gerektiğinde, cüzdanı açma eylemini nedense gizli ve görülmemesi gereken bi işmiş gibi yaparım. sanki millet benim cüzdanımın doluluk oranını inceliyomuş gibi gelir bana. cüzdan doluysa daha bi dikkatli olurum. paramı görüp beni soymaya çalışan biri olabilir di mi? cüzdan boşsa acayip bi rahatlık olur bende. açarım cüzdanı böyle "aha bak işte, para yok, garibanım ben de" şeklinde... evet, biliyorum, tedaviye ihtiyacım var...
bad_blues_hunt

Bazı kızların cüzdanları kocaman oluyo. Ellerinde taşıyolar hep. Ne koyuyolar içine bu kadar diye hep merak etmişimdir.
grhn

o elde taşıma muhabbeti erkek olduğum halde bende de var, benim cüzdan küçük ama cebe koyduğum zaman kıçım kocaman gözüküyo.
kokulu_kuku

Cüzdanların içi zamanla girişte yırtılmış maç bileti, mc donald's fişi, yolda yürürken elinize tutuşturulmuş flyer gibi bilimum gereksiz kağıt parçasıyla dolar, ve 6 ay ile 1 yil arasinda bir gün içi açılıp bahar temizliği yapılır. Hatta temizlik sırasında "vay be bu maça da gitmştik geçen sene... dün gibi hala" şeklinde nostaljiler de yaşanır.
SuicidE

Binbir türlü adamın vesikalık fotoğrafı mevcuttur cüzdanlarımızda. Taşırız da ne olur, onu bilemem.
yeteribilirsenyeter

Cüzdanının kart bölümlerine ehliyet ve kredi kartı girdiği anda büyümüşsündür artık. Farkına varmak acıdır.
silentreddream

Zippo »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv