The Map of Happiness
Gizlice Sigara İçme
Ekseriyetle okullarda, kimi zamanda, eğer ebeveynler habersizse evde yaşanan bir hadisedir.

Okullarda gözde mekan tuvalettir, kapıya konulan bir gözcü hoca geliyor mu diye kontrol ederken, içerde takriben 3-5 kişi bir sigarayı "turnike" denen sistemle (kimileri o sigaraya orospu sigarası der.) çevirirler. Sigara sonuna geldiğinde filtresinin tamamen yavşaması "orospu" sıfatının çıkış noktasıdır zannederim.

Evde içmek ise daha heyecanlıdır. Ev dar mekan olduğu için ve büyük ihtimal bize gözcülük edecek bir suç ortağımız olmadığı için, yakalanma ihtimali insanı strese sokar. Ama bu stresin karşılığı olarak içtiğimiz sigaranın tadına herşeyiyle varır, sanki ilk defa içiyormuş gibi oluruz.

Liseyi bitirip, sigara içmenin tabu olmaktan çıktığı yaşa ermiş kişilerin arasında "aabi, okulda içtiim zigaralar gibi zevklisini hatırlamıyorum!" gibi replikler duyabilir; sigara sona geldiğinde nasıl da nefretle yere attıklarına şahit olabilirsiniz.
caponsever

balkon başka bir alternatiftir, ama konu komşu anneye yetiştirebilir, onun için eğilerek içilir.

izmaritler tuvalet kağıdına sarılarak çöpe atılır, çünkü şüpheci anne bile çöp kutusunu açıp kağıtları karıştırmaz.

en güvenli yöntem köpek dolaştırmadır. köpek yoksa bakkala gitme de olabilir. ama köpeğe çiş yaptırmak için çok hevesli olunmamalıdır, zira anne uyanabilir.
pulp

Lise 1'e geçen her bizim okul talebesi kendisine ayırılan kısımda sigarasını rahatça tüttürebiliyo bizim okulda. Ben sigara içmiyom çok şükür. Arkadaşlarımın çoğuda içmiyo. Bisürüde arkadaşım var. Demek ki insanlara yasaklar koyarak terbiye etmek onları engelleyeceğine gaza getirip sigara içmeleri yönünde provoke ediyo. Halbuki bizim okuldaki gibi serbest bırakılması, kullanılabilir bir hak olarak yerinde durması gibi bişey oluyor ve sigara müptelalarında büyük azalma yaşanıyo.

Vallaha böyle. Geyik kısmının taşıdığı misyona pek uymadı ama napayım.
bu başka Solak

Eve gelirsiniz anneniz 'hooohla bi bakiim' der. 'Anne ne hohlaması ya ne alaka' derken yüzünüz yavaş yavaş kırmızı rengini almaya başlamıştır. 'Bana güvenmiyor musun?' ikinci cümledir. Ya kendinizi haklı çıkarırsınız ya da anneniz ikinci cümlesi olarak 'hoohla sen bi' der ki bu gerçekten kötü bir durum olur.
SLIPKNOT

Tuvalette gizlice içilen sigara bittikten sonra en ufak ta olsa bir delil bırakmak istemeyip,benim gibi,2 eliyle tuttuğu havluyu hızlı hızlı sallayarak tuvaletin havasını daha çabuk temizleme gibi bir çabaya giren olmuş mudur acaba zamanında?
Nazi Parade

Halay Çekme »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv