The Map of Happiness
Erkek Gibi Kızlar
Mutlaka siz de karşılaştınız. Konuşmalarında argo kullanır, hafif küfürler eder, içki içmesiyle övünür, erkek taklidi yaparak geçirir ömrünü. Erkekler bu tip kadınlara prim verir; delikanlı karı valla, taşaklı karı (yuh diyeyim parantez açarak) gibi deyimlerle onları pohpohlar, aralarında yer açarlar.
tembel teneke

Kimi zaman "gibi" kaldırılır, direk "erkek kızmış/kadınmış" şeklinde bahsedilir bunlardan.
forane

Bu tür kızlar genellikle şişman veya çirkindirler ya da her ikisi birden. Erkeklerin kendilerine yüz vermemesi nedeniyle onlarla yakın olabilmek için bir çeşit erkek yalakalığı olan "Erkek Gibi Kız" rolüne bürünürler. Erkeklerle birarada olabilmelerinin tek yolu budur. Böyle davranarak, çoğunlukla arkadaş gibi davrandıkları ama içten içe sevdikleri erkeğin yanında bulunma şansına sahip olurlar.
rea

Bu kadınlar her zaman çirkin olmazlar. Özellikle Türk filmlerinde Gülşen Bubikoglu, Türkan Şoray bu erkek gibi kadınları yoğun şekilde oynamışlardır. Filmin başında gösterdikleri sert karakter son kısımda filmin yakışıklısına olan aşkla birlikte yerle bir olur.
serrgio

Erkek gibi kızlar toplumda hoş karşılanıp hatta övünç meselesi olabiliyorken; kız gibi erkekler ekseriyetle utanç vesilesidir. İğrenenler, tiksinenler ve aşağılayanlar da cabası.
kook

Abi Bu İşte İyi Para Var'cılar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv