The Map of Happiness
Bir Varmış Bir Yokmuş
Acaip bir çocuk programı vardı, zannedersem Rüştü Asyalı tek başına oynardı. Evinde görünmez bir Penguen besler, onunla konuşur, çoğu kez kavga ederdi. Hatta Penguenin onu düşürdüğü sahnelerde koskoca adam yerlerde yuvarlanırdı.

Bu penguenin görünmeme sebebi de çok salaktı; güya bir gün evden kaçmış da, uzun süre gelmemiş te, evden yok oluşunun etkisiyle geldiğini bildiği halde görünmüyormuş ta...
D-Max

Çizgi film şeklinde başlardı, "bir varmış, bir yokmuş, bir varmış, bir yokmuş, varmış yokmuş varmış yokmuş varmış yokmuş" diye müzik çalarken Yalvaç Ural'ın kafası ayni ritmle kaybolup belirirdi. Hatta şarkının ortalarda şöyle bi kısmı da vardı: "Yalancının mumlarını ilk akşamdan söndürelim, onu muma döndürelim..." Orda da çizgi Yalvaç Abi mumları söndürürdü. Sonra gene "bir varmış, bir yokmuş..."
Egeria

"Bulun bize bir kaldıraç, şu dünyayı kaldıralım, çocukları güldürelim"
dizeleri de şarkıda geçerdi. Program garipti. Eskinin Keloğlanı Rüştü Asyalı eroinman misali halisünasyonlar görüyordu, kendini yerden yere vuruyordu. Sesini incelterek konuşturduğu görünmez pengueninin adı da: "Pertev'di".
atessuyu

Annenin Sözünü Dinle »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv