The Map of Happiness
Mercimekli Günler
80'li yılların sonunda Türkiye'nin Yeşil Mercimek rekoltesi inanılmaz boyutlara ulaşmıştı ve teşvik politikası yüzünden devlet baba hepsini satın almıştı. Amma !!! Gel gör ki memleket mercimek yemiyordu. Ne yapmalı? Hemen TRT bir "Mercimeğim, canım benim" programı yayına koydu. Ulen mercimekli yumurtadan, mercimek salatasına; mercimekli börekten, mercimek dolmasına kadar yüzlerce salak yemek tarifi yapmışlardı. Annem de pişirirdi. Öğğğ İgrenç !!!!
kutadgu

TMO bir de Mercimek Fastfoodçular açmıştı. Ankara'lı olanlar hatırlayacaktır. Karanfil Sokağı'nın girişinde, solda bir karavan vardı. O TRT'de tarifi verilen mercimekli baklava, mercimekli börek-çörek ve diğer bilimum ıvır zıvırın gerçek olup olmadığını görebiliyordunuz ve işi daha ileri götürüp tadına bile bakabiliyordunuz. Bir tek yağmurlu ya da soğuk havalarda bardaktan mercimek çorbası (kırmızı) içmek hoşuma giderdi.
whywhynot

olm, bu ultra mercimek rekoltesi yüzünden yatılı okuduğumuz 4 sene boyunca iç anadolu bölgesinin mercimeklerinin yarısını bitirme görevi biz konya atatürk sağlık meslek lisesi öörencilerine verilmişti.
zalakoolan

Mercimek programını Ayşe Baysal diye bi kadın sunardı ve mercimek dışında hiçbir gıda maddesini adam yerine koymaz, bunu da alenen belli ederdi.
post

Ayakta Kaldınız »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv