The Map of Happiness
İsim Şehir
Kış günü anneniz dışarı bırakmıyor ya da ailecek misafirliğe neyim gitmişsiniz de çoluk çocuk sıkıntıdan patlamamak için oturur defterinizden kopardığınız sayfalara ilkel bir excel sheet formatı kazandırıp birazdan hayvan bitki pok püsür isimli kolonlardan oluşacak olan veri tabanınızı oluşturmaya başlarsınız.
TeflonTava

İsim şehirde N harfi ile hayvan yoktur. Nil Timsahı yazarsan mutlaka kavga çıkar.
fastguitar

N harfi ile hayvan olarak biz genelde nil balığını kullanırdık. haa ööle bi balık var mı bilemem, varsa da yiyemem.
Suyu_Arayan_Adam

Uzunca bir süre D ile başlayan tek ülke olma onurunu taşıyan Danimarka, birisinin haritadan Dominik Cumhuriyeti diye bir yer bulmasıyla eski havasını kaybetmiştir.
e-mosh

N harfi ile hayvan bulma sorununa 'Ninja Kaplumbağa' ile çözüm bulunmuştur. Yok artık dedirtecek cinsten!
PurP

Valla bu oyun sayesinde tdk'nın sözlüğünü kallavi bir ebata getirecektik de olmadı. Zebradan sıkılıp Zombi'yi hayvan kategorisine aldıydık, sırf alacağımız 100 tam puan yarıya düşmesin diye. Bu arada herkesin bir zaman acısını çektiği Lüleburgaz vakasına hiç değinmiyorum.
ikiodabisalon

Yazamama olayı için bazı gruplar bir kişi dışında herkes bitirdiğinde 100'e kadar sayma metodunu uygular, "Yüksek sesle sayma be, dikkatim dağılıyor." ya da kaçınılmaz "Yavaş say ulan!" tartışmaları başgösterir; bazı gruplarsa zaten amaç vakit öldürmek olduğundan rahat bırakır gariban elemanı, kişi sonunda kendi pes eder.
Aytuğ

bi keresinde ben "j" harfiyle bitki olaraktan "jojoba" yazmıştım. hani bi reklamda var ya jojobalı bitki özlü alo veralı felan diye. ordan esinlenmiştim, ya da yalan söylemiyim sallamıştım ama 100 puanı kapmıştım.
janiss

neoplan... milliyetin hayvan ansiklopedisinde keşfedince feci sevinmiştim. şarlayana direk o sayfayı gösteriyordum, tabi deplasmandaysam alamıyordum 100'ü o ayrı.
rodya

hangi harfin oynanacağı oyunculardan birinin alfabeyi içinden sayması ile belli olurdu.alfabeyi sayan eleman "A" diye yüksek sesle söyler sonrasını içinden ama dudak oynatarak becedefege... diye devam eder diğer bi oyuncunun dur demesiyle dururdu.durduğu harf oyunun oynacağı harf olurdu.Ğ gibi bi harfte durulmuşsa sayma işlemi tekrarlanır veya G harfi olsunmu diye karara sunulurdu.
nelanbu

oyunun ilk 5 dakikası isim şehir tablosunun hazırlanması ile geçerdi. standart olan isim / şehir diye başlar sonra grubun isteğine göre devam ederdi. hep geride kalan birisi vardı ve diğerlerinin kağıdına bakarak yapardı tabloyu. benim hatırladığım format şöyleydi;

isim / şehir / ülke / hayvan / bitki / artiz / araba / eşya / puan

sapıkmışız lam.
nelanbu

ben her kategoriye ikişer tane zımbırtı yazardım hangisi çıkmadıysa onu söylerdim.
a_man

Şimdi azim yaptım baktım nandu, nubya arıkuşu, nilgili languru ve numbat diye hayvanlar var ama valla zamanında bunları yazsam döverlerdi beni.
Salagh

zuxxi.com | Geyiks Ar�iv