The Map of Happiness
Judy ve Uzunbacak
Böyle bir çizgi film vardı. Japonlar yapmışlardı bunu da. Konu ise klasik, özel bir okulda okuyan sürüylen iri gözlü kız. Bunlardan Judy, babası iflas bayrağını çekince kötü ve diğer zengin kızın aşağılamalarına maruz kalmıştı hep. Hatta okuldan atılmamak için hademelik gibi bişiiler de yapıyodu sanırım. Ama bu kızın uzunbacak diye cidden kurbağa Kermit gibi incecik ve uzun bacakları olan, ne olduğu kim olduğu belli olmayan bi yakını ya da bu kıza asılan birisi vardı işte. Arada okula gelirdi de diğer kızlar meraklan bu herifi seyrederlerdi.
TeflonTava

Bu çizgi film öyle basit bir film değildi. Fakir bir kızcağız üzerine kurulan bu çizgi filmde bir de kızın masraflarını üstlenen, ona velilik yapan genç yakışıklı bir adamcağız vardı. Ne hikmetse bu adamcağızın yüzü filmde hiç görünmezdi. Ama bir şekilde onun yakışıklı biri olduğunu hissederdiniz. Bu kızı daha 8-9 yaşlarındayken kendi eliyle bu yatılı okula teslim etmişti. Zalim bir okul müdiresi hatırlıyorum. O kıza eziyet eder, fakirliğini bildiğinden onu aşağılayıp temizlik yaptırırdı. Her bölümde ağlardım. Çizgi filmin son bölümünde kızın mezuniyetine geldi bu yakışıklı adamcağız ve nihayetinde evlendiler. Ne kadar romantik değil mi?
janeeyre

judy, uzunbacağı hiç görememişti. hep son anda kapıdan çıkarken gölgesini görürdü. gölgede ise hep bacakları uzun gözükürdü. bu yüzden uzunbacak derdi judy. judy uzunbacağı 30'u çoktan aşmış babası yaşında biri sanırdı. son bölümde uzunbacağın, genç yakışıklı ve zengin biri olduğu ortaya çıkmıştı.
deli_kan

Uzunbacak sübyancının tekiydi işte. 8 9 yaşında okula ver, sonra da evlen.
TeflonTava

Kumkum »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv