The Map of Happiness
Boat On The River
Ne güzel şarkıdır hala dinlerim oofff çekerim. Anılar 9 kasedinin ilk şarkısıydı. Styx diye bi grup söylerdi. Eline her gitar alan bu şarkıyı çalmaya çalışırdı.
Take me back to my boat on the river
I need to go down, I need to come down.
Take me back to my boat on the river
and I won't cry out anymore.
Extremist

Bu boat on the river'ın bi de kardeşi vardır: Hotel California. Bunlar ardarda çalınmaya mahkum iki şarkıdır nedense. Nerede bir kumsal, kumsalda bi ateş, ateşin etrafında çember şeklinde oturmuş gençler varsa gitarlı uzun saçlı bi abi çıkar ve hemen çalmaya başlar. Bu da böyle bir gelenek olsa gerek. Anlayamadım gitti yıllardır. Oldu, iyi günler.
gun.com

Sen onu bi de gitarı çalan abiye sor. Özellikle "oo the river is wise, the river it touches my life, like the waves on the sand..." kısmından büyük bir zevk aldıktan sonra "..and all roads lead to.." diye başlayan kısım vardır ki, eğer önceden çok iyi hazırlanmadıysan sözler kayar, sonuna doğru "hıınııı hınnııı" şeklinde mırıltılara dönüşerek eşlik etmeye çalışanları da şaşırtır ve o güzelim plaj ortamına gölge düşer. Aksini iddia eden varsa buyursun. Eğer karizmatik bir gitaristsen bu kısmın sonunda sesini "..and I won't cry out anymore.." diye yükselterek son "take me down to the boat on the river" düzlüğüne fazla hasar almadan çıkabilirsin.
e-mosh

Tümay adında bi arkadaş da bu şarkıyı Hakan amcasının ona bestelediğini iddia eder, hatta şarkının sözlerinin de kendisini desteklediğini iddia ederdi, bakınız: teyk me beck tümay boooood on dı rivııır.
Mughé

Aha Aha Aha ... Da Da Da »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv