The Map of Happiness
Bay Yanlış ve Doğru Ahmet
Bi herif vardı, hep yanlış şeyler yapıyordu. Doğru Ahmet de gelip bunu uyarıyordu. Ben daha ufacık bir çocuktum; program bana yönelik olarak hazırlanıyordu yinede altıma sıçmadan edemiyordum bu çıktığı zaman. Kime hitap ediyordu? Nedendi? Nasıldı? Hiç belli değildi. Sonra Ahmet'i oynayan çocuk işten ayrılmış olsa gerek, Doğru Ahmet gitmiş, yerine Doğru Mehmet gelmişti. Bay Yanlış soruyordu: "Ahmet nerde Mehmet?" Mehmet'de şöyle diyordu: "Ahmet büyüdü lise Öğrencisi oldu. Artık ben senin dallamalıklarına son vereceğim." Eşşek gibi yapıttı.
zuxxi

Merhaba,
Ben Bay Yanlış ve Doğru Ahmet kısmına bir ekleme yapmak istiyorum. Doğru Ahmet, Bay Yanlış'ın hatalarını düzelttiği zaman Bay Yanlış hikayenin sonunda Dogru Ahmet'e cebinden midir, çantasından mıdır nedir, bir yerden çıkardığı kıpkırmızı bir elma veriyordu.
İyi günler.
????

Bay Yanlış sonunda hayatının yanlışını yaptı ve kadın olup Beton Raziye ismini aldı. Doğru Ahmet ve Mehmet başka bir yerde görevdeydiler, engel olamadılar.
e-mosh

Olayın gelişmesi şöyle idi:
Bay Yanlış bomboş bir yolda karşıdan karşıya geçmek üzere iken, az daha saatte 10 km hızla gelen bir vosvosun altında kalmayı becermek üzeredir. Bir müddet yukarı aşağı koştuktan sonra soluk soluğa Doğru Ahmet'in yanına gelir va tam olarak şunları söyler:
-Yüreğim ağzıma geldi Ahmet, sana olmazsa zahmet, su karşıdan karşıya geçmeyi bana bir daha öğret.
Ahmet'in çeşitli zamanlarda Bay yanlışa sarfettiği şu sözler ise bu serinin en can alıcı noktasıdır:
-Yanlışsınız Bay Yanlış.
sosyopat

bay yanlış'ın eski bi bisikleti vardı ve genelde doru ahmet'in yanına bu bisikletle bi kamyonun arkasına tutunarak gelirdi, sonra ahmet onu uyarırdı falan.
woo

bay yanlış e-5 kenarında koyun güdüyodu, ne alaka yeaaa. peki bu salakların yaz vakti beyaz atkı ve eldivenle geceleyin otabanda yürümelerine ne demeli?
hırt

Bay Yanlış Doğru Ahmet'e elmayı verdikten sonra "Al bakalım Ahmeeeet. Sana bir elma. Ama sakın yıkamadan yeme". İşte bu son laf Bay Yanlış'ın insanlığından şüphe edenlere ağır bir darbe olmuş, o dönem böbreklerimize intikal etmişti.
Atalay

şimdi bu ahmet hesapta çocuklara doğruyu öğreten bir kahramandı ama gel gör sabah akşam e-5 otoyolunda aman inek girmesin aman koyun geçmesin diye dolanırdı hatta polisler yemeğe gidince telsizi felan buna bırakır "aman ahmet biz yokken dikkat kesil o bay yanlış lavuğu girmesin" diye tembih ederlerdi, bir nevi sivil polisti yani bu, dediğim gibi bütün gün okula gitmez otoyolda takılırdı, enteresan bir karakterdi kendisi... bununla birlikte bay yanlışın da devamlı yok öküz sürüsü yok koyun sürüsü yok bisiklet yok kağnıyla o yolu geçme hırsını hiç anlamadım anlayamadım... saygılar.
saku

Ben, Doğru Ahmet'i oynayanın Kral Tv'deki Vj Bülent olduğunu duymuştum. Başka duyan var mı bunu?
Armoni Polisi

Bahsedilen Doğru Ahmet büyüdü, serpildi, yağız bir delikanlı oldu. Hatta hepimizin bildiği bir filmde bile oynadı. Vizontele. Kendisi filmde evin askere giden, ölüm haberini televizyondan öğrendikleri oğluydu. Hani filmde bir kızı sevmişti de evlenemedi. Hatırladık mı?
glean

hatırladık. ayrıca bu eleman fahriye abla'da da oynadı ve ister inanın ister inanmayın bi ara kaset bile yaptı. şarkıyı tam hatırlamıyorum ama slow bi şeydi sanki.
Lahit ©

Uykudan Önce »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv