The Map of Happiness
Havuz
Havuzun içinde temiz su vermek için kullanılan, tazyikle su fışkırtan şeyler varya, ufak delik şeklinde, duvara yapışık. Süperdir. Heryerine masaj yapabilirsin.
Pablo Honey

elinle kapatmaya çalışırsın üzerini ama o hep itekler elini, kapatamassın.
_suse_

Hep biri arkadan gelip beni itecek endişesinden, doya doya, filmlerdeki gibi havuzun kenarında ayak parmaklarımı suya daldırıp daire çizerek suyu dalgalandıramadım ya, ona yanarım...
PotansiyeL_TehLike

şort giydiğimde havuza balıklama atlamaktan korkarım. şort giderse ne halt ederim diye.
vital

Eğer havuza kanka arkadaş grubuyla gidilirse, havuz göründüğü anda tişört çıkarılır, havlu omuzdan ele alınır, depara kalkılır, havuza yaklaşıldığı anda şezlonga tişört ve havlu atılır, terlikler ayaktan şut çekermiş gibi fırlatılır; ve havuza kamyona atılan patates çuvalları gibin atlanılır. Havuzdan sıçrayan suyun nereye gittiği ölçülür, herkes atladıktan sonra voleybol topu (havuzda çok makbuldür, su geçirmez, hafiftir) suya atılır ve öküzce, amaçsızca top oynanır...

Ama kızlı erkekli bir grupla gidildiyse, havuza gelinceye kadar kızlarla sohbet edilir, yüzme şampiyonluklarından bahsedilir. Havuza girme vakti gelindiğindeyse, tişört, kaslarımızı gösterecek şekilde (varsa tabi, bende şahsen biraz yağ var.) çıkartılır, şezlongun üstüne güzelce yerleştirilir, terlikler şezlongun altına konur ve nazik, sakin hareketlerle suya ya kenardan balıklama atlanılır ya da merdivenden inilir. Top suda sadece birbirimize atmak, voleybol benzeri bi oyun oynamak için kullanılır.
CALIBRA

denize işemek ayıp değil, havuza işemek ayıptır!
XeXeX

Havuza girdiğinde hemen karşı tarafa kadar yarış yapalım diye tutturan arkadaşlar çok var. Keyfini çıkartın yaf sonra yarışırsınız.
öztek

Pişmişim sıcaktan, belki de maç filan yapmışım, cuff diye atlayıp o muhteşem duyguyu yaşamak isterim ama kocaman bir yazı:
Duş Almadan Havuza Girmek Yasaktır!

Ne anladım ben bu havuzdan?
tembel teneke

Havuzda mutlaka boğulmuş ya da boğulmak üzere olan sinek ya da arı bulunur. Mazgala kadar suni dalgalarla itinayla yüzdürülür zavallılar, sonrası meçhul.
Eddie Vedder

Havuzun dibinde oturma, yatma, yürüme, namaz kılma figürlerini yapabilenler nadide kişilerdir. Şahsen ben geçen yaz taktiği kaptım ve yapıyorum. Benden başka bi de Galatasaray'lı Suat vardır bunu beceren. Televolede gördüm.
noHut®

hava sıcaklığı otuz dereceyi geçtiğinde başlayan aptal turistik otel reklamlarında hep havuza balıklama atlayıp sonra zart diye çıkıp molotof kokteyl gibi rengarenk içkisini içen mutlu insanlar görürdüm. Bu yaz bi yapıyim dedim, o şeyler dört milyondu, yapmadım...
Enderman

havuza uçan tekme atarak atlamak da çok acaip bişeydir o kadar acaipdir ki ööle bööle diil yani
SuperSalataAdam

Havuza atılmak istenen insan manzaraları eksik olmaz bu mekanlarda yalnız bazı tipler vardır ki havuza atılmamak için yerleri yalarlar vantuz gibi yere yapışırlar yerde sürüklenirler üst baş daalır gömlek yırtılır dizler dirsekler yara bere içinde ama eleman çok mutludur havuza atılamamıştır...
TSuBaSa

Hep merak ederdim, bu havuzun suyu nerden geliyor diye. Sonradan anladım ki o su hep aynı su, devr-i daim kurallarıyla dönüp duruyor. Daha sonra o lafın "bu değirmenin suyu nerden geliyor?" olduğunu farkettim, bi daha da merak etmedim.
forane

atılan topa uçan kafa atıp suya girme tripleri vardır. bu uğurda çok göbek pişmiştir.
|KaNoX|

Şezlonglarını havuzun yanından uzağa taşımaya üşenen, ve havuza atlayan her kişiden sonra "Cık cık cık" gibi sesler çıkaran bir kitle vardır ki, kimse onları sevmez.
solitude

Havuza kenardaki merdivenden (özel bi adı var mıydı?) girenler genelde kibar insanlardır. Yemek yerken konuşmazlar, kimsenin lafını kesmezler, ayrıca havuz kenarında kitap okumak gibi özelliklere sahiptirler. Sayıları epey az olan bu insanlara sahip çıkalım, yaşatalım.
Mordred

Havuzlarda çokça yüzme öğretilmeye çalışılan ama sudan korkan 2-5 yaş arası çocuk çığlıkları, ve genelde çocuğu ikna etmeye çalışan anne veya babanın "bak bırak kendini su kaldıracak seni, bak pokemonlu kollukların da var hem" sesleri duyulur. Bazen ikna etme timine havuzun kenarında gölgede gazete okumaktan sıkılan sevecen yaşlı bir amcanın da katıldığı olur.
SuicidE

Havuzdan seksi çıkma olayı vardır. Böyle çıkarsın, mayonun üstünü ele güne karşı şöyle bi düzeltirsin. Yüzleri çok komik olur. Böööle eriyip giderler.
lemonscent

Elindeki broşüre bakıp sanırsın ki olimpik büyüklükte, adeta bir derya. Sonra otele gittiğinde bir görürsün ki, avuç içinden daha küçük bir havuzda millet göt göte yüzmeye çalışmaktadır! Edventıc kartla ödemeyi yapmışındır cayamazsın! Zaten gelmişsin otele kadar, tatil başlamış. Nereye cayıyorsun?
kook

Vapur »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv