The Map of Happiness
Aşı Kampanyaları
Zeki Alasya-Metin Akpınar ikilisinin müthiş başarılı öğretici-parodileri idi. Bi kaç tane parodi dönüşümlü olarak yayınlanırdı.

Bunlardan birinde röportajcı adam köylü bir çiftle konuşmaktadır. Metin önde demeç verirken Zeki yan planda (başını bağlamış teyze tipinde) somun ekmek yemektedir. Şuna benzer bir diyalog geçer:
- Kaç çocuğunuz var?
- On sekiz… Üç dene daha varidi, birini eşşek tepti, biri suçiçeğinden getti, bi de Hatçe... (somun yiyen Zeki’yi dürterek) Hatçe’ye n’oldu gız?
- Kızamıktan getti.
- Hee, onu da gızamık tepti.
- Eh, bu olaylardan aldığınız ders üzerine aşı kampanyamıza katılacaksınız herhalde.
- Tabii. Eşşegi hemen aşılatacaam.

Bir başka parodide de Metin tarla sahibi bir ağadır. Tam olarak geçen muhabbeti hatırlamıyorum ama röportaj yapan adam çocuklardan bahsederken ağa zeytin ağaçlarından bahsediyordu. En sonunda da lafı şöyle bitiriyordu:
- Heç çocuga aşı olur mu? Zeytuneee zeytunee.

Parodilerin birinde de Zeki Alasya bir ilkokul çocuğu kılığındaydı, ağlıyordu falan. Ama bu parodide ne olduğunu hiç hatırlamıyom.
Bono

Zeki Alasya aşının önemini anlatan bi şiir okumak için çıkardı.

Her çocuk aşı olmalıdır,
Evler aşılarla dolmalıdır,
minik... (sanırım burda unutuyodu) miniminik... miniminnacık (ağlamaya başlar) küçücük...

Allahtan Metin abi bu durumu farkeder ve çocuğu kurtarır. "Şiirin için çok teşekkürler evladım. Bize son olarak ne söylemek istersin?" Zeki de der ki, "Hadi büyükler aşıya." Aşıyı gösterir şekilde kaşlarıya ekranın dışını işaret eder ve selam verir.
e-mosh

Metin akpınar'ın repliği aklımdadır hala:

Ali, Ayşe, Dursun, Hatçe, Kemal, Emine, beşizleri de alıp gelin, çabıhhh (çabuk).
PiratefreE

Bu Dünya Bizim »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv