The Map of Happiness
Altın Kızlar
Altınmış. Peh. Hiç de altın değillerdi dostlar. Böylesine sert çizgilerle belirlenmiş karakterlere illet olmayı adet edindiğimiz bir döneme denk gelmişti. Haydi tanıyalım onları:

Blanche: Kafayı erkeklerle, seksle, yatakla, dolayısı ile Yataş'la bozmuş (Reklamlarımızı hatırlayalım), seksi olduğunu düşünmekten hoşlanan karakterimizdi; aynı zamanda benim favorim. Diğerleri gibi yaşına uygun konularla ilgilenmez, hep belden aşağı takılırdı. Arkadaşları tarafından sık sık alaya alınmasına rağmen o dönemde arkasındaydım, şimdi de arkasındayım.

Rose: Daha önce anlattık; her komedi dizisinde bir salak karakter bulunmalı. İşte bu dizininki Rose idi. Çoğu zaman yanlış anlar, şaşkınlık eder, diğerlerinin, "Şşş Rose... Sapıttın yine" diye sert çıkmalarıyla utanır, salaklığını kabul eder ve susardı. Bazen bölüm sonlarına doğru zihni açılır, bomba gibi yorumlarla konuya açıklık getirirdi. Bu da onu salak görmeye alışkın izleyici için keyifli bir oyun olur, dizinin seyredilebilirliğini arttırırdı.

Dorothy: Aman aman. Karttı biliyor musunuz bu Dorothy. Türk olsaydı, komşu ailenin çocukları tarafından "Evde Kalmış" olarak tanımlanır, ve hatta belki de bu kavram bu kadın sayesinde oluşurdu. Asabiydi bi kere, herkese hayt huyt eder, "ben bilirim" yapardı. Upuzun boyu, koca ayakları vardı. Kıldı.

Anne: Anne'nin ismini hatırlayamadım iyi mi? Ona artık anne diyeceğiz. Bu anne sevimliydi, iyiydi, hoştu, yatarken bile çantasını kolundan çıkarmazdı da; çok tehlikeli bir karakter tipini oynardı: "Ohh lafı nası gediğine koydum" meraklısı bir tip. Senaristler tarafından kayırılan bu yaşlı teyzemiz bölüm boyunca önüne kim çıkarsa bozardı, onları mal yerine koyardı. Yıllar sonra buradaki karizmasını kullanarak Sylvester Stallone ile "Dur anne ateş etme, şeytan doldurur" isimli filmde oynadı. Yaşasın başarısız oldu.

Bir ilginç ayrıntı ise benim ufakken bu diziyi çok sevmemdi. Büyümüşüm, şimdi bir araba laf ediyorum. İnsanoğlu nankör.
zuxxi

Annenin adı Sofiya idi. Her zaman genç kızlığından filan bahsederken, "Yıl 1934, Sicilya" derdi . Tatlı kadındı vesselam.
mitmit

Dikkat ettim fonda, kahkaha tufanı arasında herkezden fazla gülen birisi vardı. O arkadaşa buradan seslenmek istiyorum. Şuursuz kardeşim, her seferinde aynı şeyi yapıyorsun, herkez susuyor sen hala yırtınıyorsun, gülelim tamam, hehe yapalım, kekeke yapalım, ne alemi var eşen biyerine su kaçırana kadar gülmenin!
KARADON

Annenin adı Sophia olmakla beraber bu insanların soyadları da vardı: Blanche Deveroe, Rose Nyland, Dorothy Zıbornak (Nası yazılıyo olabilir hiç bi fikrim yok.) Rose, St. Olaf diye bi yerden gelmişti, silme salakların yaşadığı bi yer, bi nevi Balki'nin Mipos'u gibi ama tam da diil.

Ya Rabbi! Bi gün bu bilgileri bi yere yazıcaksın deseler direkt dalardım ha.
antimadde

Bu Dünyanın Dışından »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv