The Map of Happiness
Dönüp Dönüp Bakan Adamlar
Diyelimki minibüste giderken yolda kaza olmuş, minibüs orada durur biraz. Meraklı gözler hemen dikilir kaza yerine. Minibüs hareket eder bizimki gözünü dikmiştir kazaya boynunu kopacak kadar arkaya çevirirek bakmaya devam eder, olmadı ayağa kalkıp arka pencereden dikizler.

Bunları bir onarımı ya da kazıyı doymak bilmeyen bir merakla izlerken de görebilirsiniz. İşleri çıkınca mecburen ayrılırlar ancak giderken kazı yapılan yere son bir bakış atmayı unutmazlar.

Bazen de bakışları karşıdan gelen bir kadına takılır. Kadın gözden kayboluncaya kadar arkasına dönüp dönüp bakar. Hay boynun kopsun senin emi. Önüne bakmadığı için biryerlere yuvarlanıp düşenleri de vardır. Düştüğü yerden kalkamayanları tercih edilir.
enşaşkın

başıma geldi bikere. adama yol sorduk, anlattıktan sonra dönüp dönüp baktı, elektrik direğine çarptı. çok güldük biz. biz gülünce yine baktı ve kaldırıma takılıp düştü bu sefer. oha dedik yolumuzu değiştirdik, e o da bi canlı.
klytaimestra

gözler birbirine dikilir, akıl fikir gerilir, "o mu bana gıcık, ben mi ona gıcığım" diye bir düşünce gelir; "ben bunu döverim de haberi yok denyonun" diyip kendince affeder, bağışlar yoluna gidersin, dönüp baktığın anda halen bakıyodur, ikiniz de dayaklıksınız, üstelik hastasınız; belki birbirinize, orasını bilemem.
Cyrano

Bana dik dik bakan birini gördüğüm an hiç çekinmem, aynı şekilde karşılık veririm. Bakalım kim daha önce kaçırıcak bakışlarını. Hodri meydan!
Gianluca

Arabamı park ederim ama içim rahat değildir. Uzaklaşana kadar en az üç dört defa dönüp dönüp bakarım arabaya aman bişey olmasın diye.
Kimmerian

Sevdiceğimi bırakırım apartmanın yakınlarında bir mevziide, sonra o bana "bekleme git" der. Ben giderim ama dönüp bakarım, "gidiyo" ben de giderim azcık yine bakarım bahçe kapısına geldi. "Hah tamam, yaklaştı." derim yine giderim. Bi daha bakarım ama apartmanın kapısına gelmiş mi diye "gelmiş". Lan oğlum git işte dağ başı değil ya. Bakarım yine "apartmanın kapısını açtı". Lan gitsene ne bakıyosun hala daha, kaçıracaklar sanki. Giderim. Ama yine de bakarım "apartmanın kapısı kapandı". Tamam artık gidilebilinir. Git tabii. Ama dur bidaa bakiim odasının ışığı yansın. Hay ışığa da odasına da git laaaann giiiit...
bebelerebalon

Şoför Yalakaları »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv