The Map of Happiness
Lassie
Hangimiz böyle bi sadık dost istemezdik ki kendimize? Amerikada "Collie" cinsi bir köpeğin bile Hollywood yıldızı olabileceğini ispatlayan diziydi bu. Mükemmel bir zekaya sahip olan Lassie adlı bu köpeğin başından geçen olayları nefeslerimizi tutarak izlerdik. Hangi kötü adamlara nası bi ceza verecek, acaba evine geri dönebilecek mi, hasretleri ne zaman sona erecek diye çakılırdık tv başına dizinin başladığı saatte. Her bölüm aciip bir heyecan noktasında bittiği için, bi hafta nası geçicek diye tırnaklarımızı yiyip dururduk. Hatta arkadaşlar arasında olayla ilgili tahminde bulunup iddiaya bile girerdik. Her akşam yatarken onun gibi bi dostumuz olması için dua ederdik. Gelin görün ki şindi Bağdat Caddesi'nde o karizmatik hayvanlara "Hadi olm yat! Yuvarlan! Ablalara fiki fiki yap!" diye maskaralık yaptırıyolar. Ah Lassie nerdesin? Gel şu hilkat garibelerinin kıçlarına bi ısırık at da görsünler dalga geçmek neymiş dost hayvancıklarla.
Suyu_Arayan_Adam

bir collie köpek sahibi olduktan sonra öğrendiğim en önemli şey türk insanının lassie denen diziyi hastalık halinde takip ettiği fakat buna karşın 300 bölüm soluksuz izlediği dizinin yegane kahramanı olan zavallı köpeğin adını doğru telaffuz etmeyi öğrenemediğidir. ayrıca sokakta gördüğü her collie köpeği dizideki köpek zanneden bu insanlar bu cins bir çok yavru köpeğin kendi adını öğrenme sürecinin uzamasına neden olmuştur. sokakta yüzlerce insanın LASİİ, LOSİİ diye bağırarak arkalarından koştuğu köpekler evde başka isimlerle çağırıldıklarında ciddi kimlik bunalımları yaşamışlardır.
ayju

her bölümde lassie tehlikeyi sezer adama bişeyler anlatmaya çalışır adam bi türlü anlamazdı. ulan her bölümde başına bişey geliyo hala habersiz misin?
bloodyred

lassie diğer köpekler gibi her dakka işemezdi. hatta hiç işemezdi. acaba idrar yollarında bi problem mi vardı?
bloodyred

Akıllı köpekti o, önce çişini yapar ondan soora çekime başlardı.
SuperSalataAdam

Ben de severdim o diziyi. Daha sonra o diziyi çekebilmek için bi düzine collie cinsi köpeği başka başka sahnelerde aynı köpekmiş gibi oynattıklarını öğrendiğimde epey bozulmuştum.

Galiba bazen herşeyi bilmemek insanın daha mutlu olmasını sağlıyor. (Ne tespit ama :)
Clacas

Daktari »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv