The Map of Happiness
Çorap
eve gelip çorapları çıkarttıktan sonra parmak aralarındaki çorap kalıntılarını temizleyip sonrada çaktırmadan parmaklarınızı koklar mısınız hiç? aslında iğrenç ama...
darkwanderer

Yeni bir çorap aldığınızda ve onu ilk giydiğinizde dize kadar çekermisiniz mutlulukla?
Pablo Honey

kilotlu çorabı çıkarırsın paketinden, güççücük bişeydir o anda, "olum bu bana olur mu?" diye her sefer tereddüt edersin, ama nafiledir bu endişen, çünkü alet çok esnektir ve zart diye olur hakket. giyer çorabını gidersin işine gücüne. soora akşam eve geldiinde çıkarırsın çorabı, şöyle bi kaldırıp bakarsın, çorap bacaklarının şeklini almıştır: ayaanın, topuğunun, en komiği de dizlerinin kalıbı çıkmıştır. çorabın o süklüm püklüm haali pek komik görükür. ilaahi çorap...
cidomido

yatarken çorapları çıkarıp top şekline sokup odanın en ücra köşesine fırlatırım. herhalde bunu bi tek ben yapmıyom :)
stu

ayakkabıları ilk çıkardığımızda ve hakkaten o gün baya bi yorulduysak felan, e tabi ayaklar da haşat durumdaysa, etraf birden böle bi deişik kokar ve o koku aynen panço peynirli cipse benzer, tam o kokudur yani, eminim bunu çou kişi biliodur. daha ne diym, o pançolara ne çeşit bi baharat ve yan madde koyuyolar çok merak ederim ben hep.
pioche

kilotlu çoraplarımız kaçınca kaçan yere daha da açılmasın diye oje süreriz. okuldaysak uhu da iş görebilir.
Gianluca

Kilotlu çorapları kafalara geçirip gangastercilik, mafyacılık, hırsızcılık, soygunculuk, gaspçılık, kaçakçılık vb. isimler altında oynanan oyunları hatırladım bi an.
Capche

Yeni çorabımızı açtığımızda o iki çorabı birbirine sabitlemek için kullanılan küçük metal şeyi kulağımıza küpe diye takmaz mıyız?
TSuBaSa

hani küçükken çorabımızın ucu delindiğinde içinden parmaklar fırlayınca aa patates çıkmış derlerdi biz de komik bulurduk. gelgör ki hiçte komik bişey değilmiş. bunu büyüyüpte misafirliğe gidince anlıyor insan. ayakkabıyı çıkardıktan sonra terlik buluna kadar yırtık tarafı katlayıp parmakların arasına sıkıştırmaya calışmak ne zordur. bide çok yavşak biriyseniz gelirken size patates aldım diye kıvırabilirsiniz tabi.
lowrider

Yattıktan sonra yorganın içindeyken çorabını çıkaran sadece ben miyim?
sinamek

altı erir bu çorapların ve transparan olur. mermerde buz patencilik oynarken ayaklarım üşür böyle durumlarda.

- kızım terlik giysene çoraplarının altı eriycek.
- tamam anne...
Gianluca

Beyaz, kalın, spor yaparken giyilen çorapları yuvarlak yapıp futbol oynamadınız mı kardeşinizle ya da arkadaşınızla evin koridorlarında? Kapılar kale olurdu, dar alandı ama çorapla güzel hareketler yapılırdı.
tetenek

Baklavalı çorap giyerken içindeki iplikler parmaklarımıza dolanır. Ayyy sabah sabah!
Gianluca

Gece yatarken eğer ayağımda çorapla yatmışsam, yatakta iyicene mayışmışsam ve çoraplar ayağımda olduğu için ter basmışsa, üşengeçliğimden olsa gerek, ayak başparmağımı diğer ayağımdaki çorabın içine sokmaya çalışarak çoraplarımı çıkarmaya çalışırım. Beş dakika sonra napıyorum ben böyle diyip yataktaki rahat pozisyonumu bozma pahasına ellerimle çıkartmayı düşünürüm ama battı balık yan gider diyip ayaklarımla çabalamaya devam ederim. En zor bölümü topuktan çorabı sıyırmaktır. Çıkarttıktan sonra yorganın altındaki çorapları ayaklarım vasıtasıyla dışarıya atma çabam da cabası.
GitarizZ

Çoraplar bana benden soyguncu olmayacaını ööretti. Bi kere filmlerdeki adamlara özenip kafama annemin külotlu çorabını geçirdiydim. Peh be arkadaş o nedir ööle. Kusuyodum az daha!
iRonnie

Bekarsınız, çoraplarınızı kendiniz yıkamak zorundasınız. Çoraplarınızı eldiven gibi elinize takıp yıkadınız mı hiç?
kaan38

Eğer uyurken ayağımızda lastikleri iyice gevşemiş bir çift çorap varsa, bir ayağımızda parmak uçlarında sallanan bir çorap, diğer ayağımız çıplak uyanabiliriz. Ben böyle çok uyandım, komik oluyor.
fuqi

Lastiği gevşek çorapla sokağa çıkmak bir işkencedir. Çünkü ayakkabının ritmik hareketinin de etkisiyle sıyrılır durur. İki adımda bir sokak ortasında elini pabuca sokup çorap çekerek rezil olmak zorunda kalırsın.
Aytuğ

Çorap yeniyse, lastiği sıkı ve de uzun suredir ayağınızda ise, şöyle tırtıklı, sanki ayağınızın üzerinden paletli bi cihaz geçmiş gibi bir iz bırakır ya, ben en çok parmağımı o tırtıklı yüzey üzerinde gezdirmeyi seviyom işte.
siyetil

eğer birileriyle buluşmak için sokağa çıkacaksam çorap çekmecesi açarken içimi bi korku kaplar, ya tüm siyah çoraplarım kirlideyse annem yıkamamışsa ve sadece beyaz çorap varsa.
Pablo Honey

Ya siyah pantalonun altına beyaz çorap giymek niye kıroluktur arkadaş? Hele ayakkabım beyazsa. Siyah giysem bu sefer ayakkabıyla olmiicak. İçine ediim elin kızı mor giyince millet bişi demio ben günah keçisi miyim yaa?
ahmetdursunsebagitsi

hiç temiz çorabı kalmadığı zaman ola ki çıkarmam gerekir, kokudan rahatsız olmasın millet deyip evden çıkarken çorabına parfüm sıkan bir tek ben miyim ya. biri lütfen yok öyle bişi desin yaaa.
buffoongirl

Kışın kar yağınca çocuklar kar topu oynamaya çıkarlar dışarıya. Malum her çocuğun eldiveni yoktur. Eldiveni olmayanlar ellerine çorap geçirirler köylerde, kenar mahallelerde. Eldiven çorabın yerine geçmez fakat çorap pekala eldiven olarak kullanılır. Fakir-fukara dostudur çorap.
KriKri

Çorap almaya gittiğinizde anneniz sizin de elinizi yumruk yaptırıp çorabın ucuyla topuğunu yumruğunuzun üstüne sardı mı? Sözde o senin ayağının ölçüsünde oluyomuş. Tutuyo ama.
noHut®

Kirlenmiş, kokuşmuş çorap havadar bi köşeye atılır. Bir kaç gün sonra bakılır ki hiç temiz çorap kalmamıştır. Köşeye atılmış çoraba göz takılır, alınır, koklanır. Hayret! Kokudan eser yoktur. Demek ki sizi o gün, belki de bir-iki gün daha idare edebilecektir. Ona minnettarızdır.
mecuk

arkadaslar benim gibi liseyi 90 ların basında bitirdiyseniz bilirsiniz burlington corap vardı, metalinin dısarı bakması makbuldu, alt taraf istedigi kadar transparan olsun, ustte problem yoksa giyilir, klas olmanın göstergesiydi onlar..
BrianBoitano

Yaaa bunun öbür teki nerde. Çıldıracamm. Dur bakim bu da benziyo, gerçi bunun deseni değişik ama ikisi de siyah. Olur olur.
K-Mitra

Yatılı okullarda okuyanlarınız varsa bilirler. Özellikle halıflex (nasıl yazılıyordu bu?) kaplı odalar varsa; arkadaşlardan toplanan çoraplar, sıkı bir şekilde üst üste geçirilerek yaklaşık 15 cm. çaplı bir top yapılır ve bununla futbol maçı yapılır. Burada ranzalar kale görevi üstlenir ki orijinaldir. Hakimiyeti normal topa göre güç olduğundan bazan orta sahayı geçmeme şartı konulur. Aksi halde mücadele sırasında birbirine çarpan ayaklar acı verici olabilir. En dış katmandaki çorabın sahibi genellikle yeni bir çorap almak durumunda kalır. Bir de bu maçı çorapla yapan varsa onun çorabı da bayağı yıpranır. Herkesin terliği yoksa mutlaka çıplak ayakla oynanmalıdır. Normal futbola göre daha eğlencelidir diyebilirim.
huscal

Televizyon »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv