The Map of Happiness
Alf
Yahu ne sinir bozan yaratıktı. Uzaydan gelmişti ve bir evde sığıntı halinde yaşamaktaydı. Magandanın allahıydı. Ana bacı dinlemez evin hatunlarına sarkardı. Kedi yemekten hoşlanırdı. Tüm dizi boyunca evin kedisini kovaladı ama asla yiyemedi. Patavatsız, düşüncesiz bir yaratıktı.

Evin babası emekli gibi etliye sütlüye dokunmayan, istese de mizacı el vermeyen gözlüklü bir adamdı. Antin kuntin teknolojilerle oynamayı severdi. Bir atölyesi vardı, burada minik tefek deneylerle oyalanırdı. Bir de telsiz vardı orada. Alf zaman zaman bu telsizle sözde "ailesine ulaşmaya" çalışırdı. Hiç alakası yoktu. Altı kuru, keyfi yerindeydi bulunduğu yerde.

Evin annesi gayetle şekilli bir bayandı, o kel kafada ne bulduğunu merak ederdim hep. Dizinin başlama jeneriğinde Alf bir kamerayla evin bireylerini çekerdi. Anneyi duşta yakalamıştı, severdim.

Evin kızının pek bi numarası yoktu, devamlı telefonla konuşurdu. Nitekim o da bir telefon konuşması sırasında yakalanmıştı Alf'ın kamerasına. Hem de dolabın içinde.

Evin çocuğu tek kelimeyle iğrençti. Alf derken ağzında yumurta varmış gibi bir hal alırdı yanakları. "Sana var ya, bi koyarım" diye içimden geçirir, Alf'in kedi yerine onu yemesini isterdim.
zuxxi

Ziyadesi ile kıl, ukala, kurnaz (aklınca), zaman zaman karaktersiz, obur, kedi düşmanı, halk kahramanı bi sör (onun oralarda). Salaklık numunesi bi ev babası. Çaresiz, ama hatırladığım kadarı ile güzelce bi zevcesi vardı. Ek olarak da iğrenç komşuları vardı. Alf hariç her şey gerçekçi idi. Onun kılları vardı, kocaman ayakları. Seviyodum onu.
????

Alf'i seslendirenin Müşfik Kenter olmamasını dilerdim. Çünkü onu Orhan Veli'nin şiirlerini okurken dinlediğimde biraz motivasyonum bozuluyor.
Oaristys

Aklıma "Çarli" dizisi geldi. Bu sizden bizden akıllı maymunla Alf arasında ikisininde kıllı olması dışında da ortak özellikler vardı sanırım. İkisi de bulundukları ortamı ele geçirmiş ve ev sahiplerinden gizlenen yaratıklardı. Aslında Çarli biraz Alf'in yerli yapımı hali gibiydi.
Mevcut

Evin reisimi neyse işte o görevde Willy vardı. Adamın ismini hep Alf'in "Hey Willy..." demesinden hatırlarım ben. Siz de öyle yapın.
a_man

arkadaşımın sınıfında müşfik kenter'in şiir kasedini dinletmiş hoca. sonra kasedi durdurup "söyleyin bakalım çocuklar, bu şiirleri kim okudu?" diye sormuş. elemanın teki "alf" demiş.
cubit man

Çocuklarla Evlilik »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv