The Map of Happiness
Kaput Açanlar / Açtıranlar
Yollarda deliler gibi birbiriyle yarışan yurdum gençleri içinde eşşeğin kulağına su kaçıran öle bir grup varki ben bunlara hastayım şahsen.

- Oha naaptın sen yaa? Aç bakiim kaputu!
- Ayıpsın açiim hemen.
- Off nedir bu ya!
- Full M technic motor, 2500 cc 400 beygir. 16 valve, doğrudan enjeksiyon, twin Turbo besleme, chip-tuning'li, Katalitik konventör iptal edilmiş, performance egzost. Özel servis bakımlarının hepsi tamam. Ayrıca subaydan almıştım zamanında.

Manyak mısınız olm siz?
Capche

Yeni bir araba alırsınız, markası veya o arabanın benzerinden yollarda hatta o an aynı sokakta bi sürü olması önemli değil, hemen suratlarında bu mahallede bende iyi arabadan anlayan zor bulursunuz ifadesi takınan bir adam yaklaşır, genelde arkadaşınızın arkadaşı falandır bu adamlar. "Güzel ya, bizim emmioğlunda da var ama kırmızısı." gibi klasik konuşmalardan sonra beklenen cümleyi söyler, "Açsana bi kaputu, motora bakalım." Sen "Ulan ne zorluk çıkartıyorsun neyine lazım motor?" diye diye kapıyı açar, eğilir kaputu açan mandalı bir-iki es geçtikten sonra çeker kaputun kilidini açarsın. Fakat bu sırada motor konusunda ihtisas yapmış olan adam bir türlü kaputu kaldıracak mandalın yerini bulamaz. Mecbur yine yardım edersin, yine elini sağa sola haraket ettirerek mandalı bulur kaputu kaldırırsın. Adamın 5 saniye içerisinde motorun orasını burasını sıkmasını ve baya iyi aslında diyip kaputu tekrar kapatmasını hayretler içinde izler ve hiçbir anlam veremezsin. Hava yağmurlu ve kaput çamurlu ise zaten mandalı ararken küfür etmişsindir, ikinci küfür için gerek duymazsın.
Paul Vitti

Hayvanseverler »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv