The Map of Happiness
Muhteşem İkili
İşte bu gerçekten nefisti. Balki vardı orada, bi de Larry. Larry, kendini akıllı zanneden aptallardandı. Balki ise saf, umutlu, sevimli taşra adamıydı. Sanki bunlar için yaratılmış olan taş gibi hostes sevgilileri vardı üst katlarında oturan. Balki'nin sevgilisi saftı, yok yok kibar olmanın alemi yok, salaktı. Larry'nin ki ise daha modern görünüşlü ve akıllıydı. Her halde dizinin tek akıllısıydı. O kadar sevimli bi diziydi ki bir kerecik bile bu sevgililerin seviştiğine dair izlenim alamamıştık. Bir de Bay Twinkaseti vardı, okulda devamlı espriler yapardık:
Ne Kaseti?. Twinkaseti ehehuh, filan diye. Güzel dizi idi.
zuxxi

her bölümde larry (ya da balki) diğerinin hoşuna gitmeyecek bir şey yapmak için harekete geçtiğinde, balki (ya da larry) onu durdurmak için hamle eder, bir süre itişip kakıştıktan sonra salak bir şekilde dansetmeye (hoy lö lö lay lölö diye bağırarak) başlarlar, sonunda da balkinin dediği olurdu.
e-mosh

Yaptıkları dansın bir de adı vardı: "Mutluluk Dansı". "Lay lay lomm ne kadar da mutluyuz..." diye zıplayıp dururdu ikili.
Scarlett

Bu dizi o kadar sevildi ve benimsendi ki, dizide kulllanılan "Saçmalama kuzen" lafı, geyik literatürüne çok hızlı bir şekilde girdi. Kuzen lafı bu dizi sayesinde komik olarak algılanır oldu. Örneğin bu laf, Tatlı Kaçıklar diye bi dizi var ya, işte orda da sık sık kullanılıyor.
flyaway

Ya Balki Mipos'luydu ve çobandı. Ama merak ettiğim gerçekten Balki ve Larry kuzen miydi? Larry'nin Mipos'la ne alakası vardı? Mipos diye bi yer cidden var mıydı? Ama dizi muazzamdı. Hiç bi şey Balki'nin "Kuzen Lari " deyişi gibi olamazdı. Ayrıca ülkemizin başarılı seslendirme örneklerindendi. Balki'yi seslendiren kimse tebrik etmeli. Ayrıca jenerik müziği de muazzamdı: "may layf may dirim nathings gona sıtap mi nav " diye biterdi şarkı ve dizi başlardı.
shining

Balki'nin Mipos'tan çıkışıyla, Lari'nin başka bir yerden Şikago'ya taşınışı jeneriğe göre aynı döneme denk geliyodu. Balki'nin köyden çıkarken kucağında taşıdığı koyunu sonra ne yaptığını anlamamıştım.
e-mosh

Balki bizim inek şaban gibiydi. Doğal, saf ama sonunda haklı ve galip çıkandı. Belki onun için onu daha çok sevdim.
Skutluay

Benim hatırladığım Balki'nin sevgilisinin adı Meriyen, kuzen Lari'nin sevgilisinin adı da Cenifer idi. En sevdiğim mimikleri ise kuzen Lari'nin lafı anlamayıp Balki'ye bi kere bakması jeton düştükten sonra sert bir şekilde yeniden bakmasıydı buna çok gülerdim.
Armalite

larry, balki'ye nerde nasıl davranması ve konuşması gerektiğini uzun uzun anlatır, sonunda doğal davranmayı yeğleyen balki puan toplardı.
geode

Adları Balki Bartolomus ve Larry Appleton'dı. Hatta aklımda kalan bi şarkıları bile var. Bir bölümde mutfakta kurabiye yaparken Balki şu şarkıyı söylüyordu:

Oklavayı sallarsın bibibapka yaparsın, kremayı sıkarsın bibibapka yaparsın.
BayMiyagi

Onlara kurabiye deyip geçmemek lazım. Hiçbiri Bibibapka müziği olmadan pişemiyordu ve eğer etrafta biri sinirlenip bağırmaya başlarsa hepsi pıt pıt pıt patlıyodu. O bölümde de sinirlerine hakim olamayan Larry olmuştu ve Bibibapkalar patlamıştı. İçler acısı bi sahneydi :(
Baltazar.

Larry'nin aklına bazen puşt fikirler gelir gözleri parlardı. Ama Balki onu merhamete ve iyiliğe ikna eder ve sonunda iyilik kazanırdı. Balki'nin sevgilisi de Balki gibi saftı. Bir de Mipos'ta tüm erkekler ve bıyığı çıkan tüm kadınlar krallık tahtının varisiydi.
ozgun

Alf »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv