The Map of Happiness
Blake's Seven
Hatırlayan olur mu bilmem ama TRT'de cumartesi günleri Blake's Seven adında bir dizi gösterilirdi. Bu Bleyk denen adam bir uzay hapishanesinden kaçmış ve kendi gibi 6 mahkum ile bir uzay gemisi kaçırmıştı. Geminin adı Liberatordu galiba. Avon, Kelly, Dayna vardı. Çok farklı bir tarzı vardi dizinin. Son bölümün onuncu dakikasında Liberator'da arızamı ne çıkıyordu ve bölümün sonunda gemi patlıyor, herkes ölüyordu, dizi de bitiyodu haliyle. Tuhaf bi diziydi.
^roadrunner^

özellikle kahramanlarının giyim tarzları açısından orjinal bi diziydi. o güne kadar bütün bilimkurgulardaki iyi yürekli disiplinli gemi mürettebatlarının aksine bu adamlar vücutlarına yapışan taytlardan mümkün mertebe uzak durup kürk tarzı giysiler giyerlerdi.
days

6 tayfa değil 5 tayfa vardı. Blake'in yedilisi mevzusundaki 7. şahıs geminin konuşan anabeyni olan mahluktu.

Son bölümde bunlar geleceği tahmin eden bir aleti ele geçirmek için bi gezegene gidiyorlar. Bu makinanın düşmanın eline geçmemesi lazım. Bölümün sonunda makinayı ele geçiriyorlar ve gemide tayfanın biri gelecekte ne olacağını soruyor, cihaz da diyorki (he he he) "Burası havaya uçacak." Bi tek Blake anlıyo o an makinanın bildiğimiz türden kurulmuş bi bomba olduğunu. Bomba patlıyor ve sonnn.

Hangi film veya dizide böyle bi son vardır söleyin bana.
sondefa

Evimiz Hollywood'da »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv