The Map of Happiness
Cosby Ailesi
Bill Cosby önderliğinde sevimli bir ailenin başından geçenleri izlerdik. Hiç evden çıkmazdı bunlar. Bill ideal baba idi, çeşitli komiklikler yaparak nasıl aile olunur sorusuna cevap üzerine cevap verirdi. Sonra orada evin kızlarından biri vardı, Lisa Bonet oynuyordu. Sevimli ailenin sevimli kızıydı. Mickey Rourke ve Robert DeNiro'lu bir şeytan filminde oynadıydı da göğüsleri filan gözüküyodu. Hiç yakıştıramadıydık, Bill Cosby'nin iskele babası olduğuna kanaat getirdiydik. Teo vardı genç oğlan, hem sevimli hem de komikti. Evin en küçük kızının bilgiçlik ve şirinlik yapmaktan başka bir işi yoktu. Ben yapmacık şirinleri sevmediğim için onu da sevmezdim. Onun da pek umurunda olmadığını öğrendim yıllar sonra.
zuxxi

Amerikalı ebeveynlerin çocuklarına nasıl ceza verdiklerini ilk bu diziyle öğrenmiştik: "Teo, kötü çocuk seni, bi hafta harçlık yok sana" veya " Teo, cezalısın, bi gün boyunca odadan çıkmak yok". Tabi ev, bu cezaların uygulanması açısından uygundu. Yayla gibi ev, artık duplex mi, triplex mi (ulan bi de kimbilir kaç tane elektrik prizi vardı, artık 100 mü, 200 mü!!!), her çocuğun kendi odası var. Kendi çocukluğumu hatırlıyorum da, babam bana dese ki "oğlum, çık odana, cezalısın", lan nereye çıkayım, 2+1 apartman dairesinde?
flyaway

Hakstıbıl hala dünyada en sevdiğim laflardan biridir. Bu arada Married With Children, Cosby ailesine tepki olarak çıkmış bi dizidir, hatırlatayım.
çernük

Cosby'ler kalabalık yaşantılarıyla bizim insanımıza benzer bi tutum göstermiş olsalar da ancak belli bir kesime hitap ettiğinden asıl teması yurdumuz insanlarınca tam olarak algılanamamış dizilerdendir. Onlar bu ülke evlatlarına hayt huyt etmeden, yargısız infaz yapmadan ve herşeyi konuşarak halledebilmeyi ne yazıkki öğretemedi (yukarıdaki sebeplerden vb. durumlardan dolayı). Çünkü yurdumun nadir bulunan andavallıları maalesefki Brezilya ağzı laf yapmaya alışmıştı ve konuşulan şeyler gayet boş oldugundan Cosby felsefesi ağır geldi, bi diğer tabirle basmadı, diyorum ben. Aksini idda eden?
charmander__

İyi de adamların soyadı Hakstıbılken dizinin adı niye Cosby Ailesiydi? Hayır bunun orijinali "Bill Cosby Show", aktörün harbi adı o tamam da aile aktörün ailesi diil ki! Hayret yaa!
antimadde

Muhteşem İkili »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv