The Map of Happiness
She-Ra
Yazık ki toplumun her alanında kendini gösteren cinsiyet eşitliği hareketleri He-Man ekolünü de etkilemiş, ve She-Ra adlı rengarenk, ne idüğü belirsiz, He-Man'le kardeşlik bağı olduğu rivayet edilen bir kahraman çıkarmıştı ortaya. He-Man'in son derece gereksiz bir dişi versiyonuydu She-Ra. Onun kaplanı değil, kanatlı bir atı vardı. Orko'nun yerini renkli kanatlı, garip şekilli bi baykuş doldururdu. Kötülerin kötüsü karizmatik İskeletor ise yerini, bir türlü kanımın ısınamadığı çirkin kahraman Mördak'a bırakmıştı.
denklem

Evet evet, mördak diye isimlendirilen kötü karakter sonlara doğru kıçı sıkışınca sinirlenmiş tribine girip ya füzeye dönüşür ya da yeri kazan bir cihaz haline gelip olay yerinden bağıra bağıra uzaklaşırdı.
Disaster

Feminist karakter She-ra, manken gibi vücutla dağı taşı devirir, saçı bozulmadan kötü karakter mördakı madara ederdi. Dikkat edilince dizideki sorunların da yumuşatıldığı, hayatın fısıldayan korulukta lay lay lom geçtiği, dizinin Heman le ulaşılamayan küçük kız izleyici ve kart feminist topluluklarına hitaben yapıldığı anlaşılır. Arada bir konuk sanatçı olarak Heman'in çağrıldığı gereksiz dizimizde bi de eblek bi yaratık dizinin sonunda çıkar "Hebele, beni gördün mü bugünkü dizide" diyerek ritmi bozardı. Genede bayaa izlemişiz galiba.
Itch

Bazı bölümlere He-Man de katılırdı ama tabi She-Ra'nın çizgi flminde She-Ra'nın borusu öttüğünden kendi çizgi filminde ortamın kralı olan He-Man She-Ra'da hıyarın teki gibi dururdu. Bu durumu hiç kabullenemez ve devamlı He-Man izlerdim. She-Ra ise nefretin sembolü olmuştu He-Man'in karşısında.
BenYazdım

She-Ra'nın, elbisesinin göğüslerini örten kısmı bana pek sağlammış gibi gelmezdi. Gereğinden fazla bol ve önde gibiydi. Hoplayıp zıpladıkça göğüsleri fırlayacak sanırdım hep. Ama bu hiç olmadı. Galiba içine sütyen giyiyodu.
Satanik

Abdullah »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv