The Map of Happiness
Uykudan Önce
Hani yatağa yatar, yorganı üstünüze çekersiniz. Tam o sırada tuvalet ihtiyacınız olduğunu farkedersiniz. Tuvalete gitmeye erinir ve gitmemek için mücadele etmeye başlarsınız. Ne uyuyabilir, ne de yataktan kalkmayı göze alabilirsiniz. "Ulan şimdi mi gelmek zorundaydın" diyerek üriner sisteminize söversiniz. Ama neticede gidip işinizi görüp büyük bir rahatlama içinde tatlı bir uykuya dalarsınız.
CONRADINE

Bazen de kıvrandıracak kadar çok değil ama yine de varlığını hissettirecek kadar gelir çişimiz. O zaman da, tuvaletin ışığının uykumuzu kaçıracağını, odanın soğuk, yatağın içinin mis gibi sıcak olduğunu düşünür, "Sabahleyin erken kalkmamı sağlar." destekli bir karar ile uyumaya çalışırız.
PeaceFrog

abicim ne güzeldir bu yatak olayı beee, insanlığın en büyük ve en güzel buluşu bence, öncesi de sonrası da hoş yani, bu arada dur len ben gidip yatıyım be. heppinize ii geceler.
saykopat

Günün en güzel anlarındandır. Sevgilini falan düşünürsün ya da hoşlandığın çocuğu. Yeni ayrıldıysan ve unutamıyorsan biraz daha uzun sürer uykudan önceki düşünceler. Bazen de o gün olan komik şeyler gelir aklına. İkinci bi kere gülersin.
fisher

Sabah toplamadığınız dağınık yatağa gece yattığınızda bazen yorganla ufak çaplı bi mücadele yaşanır ya. Hani yorgan 90 derece dönmüştür, kısa olan kenarıyla üstünüzü örtmeye çalışırsınız, ayaklar açıkta kalır. Önce acaba çok çektim de ondan mı açıkta kaldı diye düşünürsün. Yoo alakası yoktur basbaya dönmüştür yorgan işte. Kesinlikle düzeltilmesi gerekmektedir, acil müdahele şarttır. Tek parmağım bile açıkta kalsa uyuyamam ben. Yatakta debelenirsin yorganı ayarlıcam diye, iki elini iki ayağını da kullanırsın evirir çevirirsin bi türlü olmaz, bi de burgu gibi olur o lanet şey eğer yannış köşeden çekersen falan. İğrenç bi durumdur, çaresiz doğrulursun yatakta, halledersin çok karışmamışsa, eğer durum daha ciddiyse homurdanarak (ağzı bozuk biriyse küfrederek) çıkarsın yataktan, güzelce serersin yorganı olması gerektiği biçimde yatağın üstüne. Rahatlarsın, sorunu çözmenin verdiği huzurla süzülürsün yorganın altına. Evet artık her tarafını örtmektedir yorgan, hiçbiyerin açıkta değildir, çekersin ta kafana kadar.
Satanik

Her zaman güzel değildir uykudan önceki dakikalar. Bazen de o dakikalar uzar, saatler olur eğer ki iki yıl önce ayrıldıysanız sevdiğinizden ve hala unutamadıysanız onu...
Despe-rado

Bazen de o gün en son dinlediğin ve cok sevdiğin şarkı vardır kulaklarında ve bu şarkı bi türlü bitmez, devam eder. Sürekli dersin kendi kendine, "yarın sabah erken kalkmam lazım artık sus ta uyuyim" ama akıllanmaz şarkı, daha çok bağırmaya başlar.
plasibo.org

İllede en son yatarsın korksan bile, salondan yatak odasına geçiş zor olur, tek tek yoldaki ışıkları açarsın, sooracıma hızla odanın ışığını söndürüp girersin yatağa, girersin de sanki kapıda bişiler oynaşıyomuş hissine kapılırsın, hatta o oynaşan şey yatağın altından da hortlayabilir, "İyisimi ben işimi sağlama aliym" dersin, kolların, ayakların, kısaca herşeyini sıkıştırırsın yorganın içine sadece kafa dışarda kalır, öööle yorgan kalkan, sen mumya gibi yatarsın.

Ben bunu her gece yaşıyorum.
Uff

Ben bu tırstığım yaratıkları görmiyim diye yorganı başıma çekerdim, olmadı bir de yüzü koyun yatıp kafamı duvara doğru çevirir öyle yatardım. Bir gün baktım bişey yok, şimdi yatakta amuda bile kalkarım :)
Turbot

yastık ısınır kafanın altında ters yüz yaparsın ohh buz gibi yastık
teaspoon

Önce gün içi olayları tartıp şöyle yapsaydım, şöyle etseydim safhası geçer, genelde; şöyle deseydim nasılda bok gibi olurdu cinsinden, sonra eski sevgili gelir aklıma, sonra tuvalete gitmeye üşenip üşenmeyeceğimi düşünerek bi daha boşalmama gerek olup olmadığına karar veririm sonrasını hatırlamıyorum, belki pencerede gördüğüm sigara ateşi.
sharp_shooter

Gece bi korku filmi izlenmişse odaya zarzor kendimi atar yatak içinde oylece kıpırdanmadan dururum. Yatakta duvara yapışık ama öbür tarafında da kapı var. Şimdi eğer duvara dönüp yatarsan kapıdan biri gelir seni bıçaklar korkusu yaşanır. Kapıya dönüp yatman gerektiği için bi türlü uykun gelmez, illaki duvara bakmadan uyuyamazsın, kafayı yersin.
josephine7

yatağa uzanıp uyumadan önce karanlıkta son sigarayı tüttürmenin keyfi bir başkadır.
vesvese

Kış aylarında yatağa ilk girdiğinde yatağın ten değmemiş soğukluğunu hissedip ürpermek ve ardından yorganın altında kendi vücut sıcaklığınla yavaş yavaş ısınma hissi değişilmezdir..
politik penguen

bütün gün bilgisayar oynadıysan yattıın zaman devamlı oynadığın oyunun kareleri gelir gözünün önüne ve bi türlü uyutmaz! ulan başka bişii düşüniim dersin yine araya girer deli olursun uyku moduna geçene kadar!
^^PerseuS^^

Gece yatmadan önce atıp tutarsın: sabah erkenden kalkarım, bi duş alırım, güzelce traş olurum, yeni yıkanmış gömleği ütüler onu giyerim...

Ama sabah olur, sadece yüzüne su değmiş şekilde, 2 günlük sakalla ve 3 gündür giydiğin gömleği giyerek çıkarsın evden.
Satanik

sıcak ortamdan buz gibi yatağımıza girip yerleştirdikten sonra kolların dirseklere kadar olan bölümünü yastığın altına yavaşça sokmak müthiş bir haz yaratır insanda
zdravkov

Uyuyacaksındır.Işığı kapatıp yatarsın yatağa.Gözün karanlıkta bir şeye takılır.Ne olduğunu çözemezsin.Aklına çok acayip şeyler gelir.İşte o zaman ışığı açıp bakmak için asla kalkma.Çünkü gördüğün şeyin hep sandalye üzerindeki giysilerin,yerdeki çorabın,masanın üzerindeki telefonun,kapının arkasına yamuk asılmış elbisen vs. olduğunu anlarsın.Boşu boşuna kendini yormuş olursun ve o güzel uyku öncesinin hiçbir anlamı kalmamıştır artık.
ScaLP

Düşmek »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv