The Map of Happiness
Dempsey & Makepeace
Dempsey Amerika'dan uzaklaştırma almış maço ama harbi delikanlı bi polisti. Oryantasyon ayağına yollamışlardı galba onu oraya. Bi de ingiliz ortağı vardı ki unutmak mümkün değil. Makepeace isimli bu sarışın kişi, kurallara bağlı akıllı uslu bi polis hatundu. Bünyesinde sempatik, güzel vb. özellikleri bi arada barındırıyodu. O zamanlar mı öyle geliyodu acaba bana yoksa şimdi görsem şimdi de öyle mi gelir?
Karakancalos

Yeni yeni ingilizce öğrenmekteyim. "Kardeşim 'Barışyap' diye isim mi olur?" diye hiddetlendiğimi hatırlarım.
zuxxi

Bu da bi nevi Mavi Ay'dı işte. Dempsey ve Makepeace birbirlerine kesikti ama karizmadan ödün vermez, kasarlardı. Dempsey İngiltere'ye pek uyum sağlıyamamış, kuralları sallamayan bi polis olarak her bölümde bi şekilde başını belaya sokar, Makepeace de istemem yan cebime triplerinde onun peşinden gider, en sonunda ikisi de şeflerinden fırça yerlerdi.
witchie

MakePeace'in saç modeline hastaydık, o modeli kestiren çok olmuştu o aralar, ben de dahil. Taş gibi hatunduuu!
viol@

Makepeace aslında soyluydu, babasının şatosu felan vardı. Leydi Meykpiys diye çağırırlardı. Dempsey amcam bu hatuna amerikaya ilk geldiği gün soruşturma için gittikleri bir fahişenin yanında uzun süre kalarak açılış dumurunu yaşatmıştı.
siskebap

abi hepiniz taş gibi hatundu diyonuz ama bi olayını gördünüz mü? frijitin tekiydi...
e-mosh

bir vukuatını, allahı var, görmedim. ama bir keresinde bir başka maceranın peşinde bu ikilinin bir parti/kokteyl olayına girdiğini hatırlıyorum. makepeace derin yırtmaçlı ve de göğüs dekoltesi de olan bir kıyafet giyince hem dempsey hem de ben derinden etkilenmiştik. kendi adıma manyağı olmuştum da diyebilirim.
nedir

Makepeace, Meg Ryan'ın Londra şubesi gibi çalışan gayet seksi ama bunun farkında değilmiş pozlarında akıllı ve kurallara bağlı bir kolejli kızdı. Dempsey ise ABD'de hayatı tehlikede olduğu için kraliçenin memleketine şutlanmış bir abiydi.

Hiç unutmam bir akşam aklı başında Makepeace gayet seksi kıyafetlere bürünerek gittiği partinin sonunda zom olmuş ve Dempsey onu eve bırakmıştı. Evde onu soydu, geceliğini giydirdi ve üstünü örttü. Ertesi sabah Makepeace Scotland Yard binasında tarihi soruyu patlattı:

- Sarhoştum, bir şey hatırlamıyorum. Dün akşam benimle yattın mı?
- Değil sarhoş, dondurulmuş bile olsan bunu hatırlardın.

Cevap dediğin budur işte, ölene kadar cool! Makepeace çok utandı ve bu has delikanlıya kafadan aşık oldu.
sultani123

Blake's Seven »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv