The Map of Happiness
Umumi Tuvaletler
gözünüze nice isimsiz şairlerin şiirleri, memleket isimleri, bol bol küfürler, bazı hatunlara ait tlf. numaraları ve en hoşuma giden de ideoloji kavgaları takılır. birisi, "kahrolsun faşiitler" der, diğeri hemen altına "bize faşo diyenler ya komen ya puşttur" nevinden mısralar dizer. çok ilginçtir. ben hepsine güler ve "hassektör len" derim. hiç bir insan davasını hela kapılarına yazacak kadar düşürür mü, yoksa o davalar o kapılara mı layık! hep merak etmişimdir bu sorunun cevabını.
macka

ille de her umumi tuvaletin kapısında olur şu tekerleme

yazı yazma helaya
başın girer belaya
götürürler merkeze
s.ktirirler herkeze

buna çeşitli cevaplar geliştirilmiş olsa da bu cevaplara daha seyrek rastlanır tuvalet kapılarında. benim aklımda kalanlardan birincisi tekerlemedeki çelişkiye işaret eder ve yazıyı yazanın açığını yakalayarak onu zıçmakta olan şahsa rezil eder:

yazı yazma diyorsun
sen neden yazıyorsun
merkezde olanları
nereden biliyorsun

diğer bir cevap ise yiğitce meydan okumadır. bana bişey olmaz, kodum mu oturturum havası içerir, ayrıca insanları tuvaletlere yazı yazmaya teşvik eder:

yazı yazdım helaya
başım girdi belaya
gittim gördüm merkezi
s.ktim geldim herkezi
Z

Erkekler tuvaletinde şöyle bir yazı görmüştüm:

"Leyla; Eğer bu yazıyı okuyorsan aramızdaki herşey bitmiş demektir."
ManyakManyak

kanlı pedlerinizi açık bırakıp atmayın ya!
ekliim, bazen öyle abartanlar oluyo ki; tuvalete giricen, kapıyı açıyosun, bi de ne göresin, kan damlaları? sallaya sallaya mı dolaşırsınız bre melunlar?
StaN

eskiden taksim'in göbeeende umumi lüküs bi hela vardı. hep merak ettim ama cesaret edip bi türlü giremedim. sonra bi gün. tuvaleti kaldırmışlar. çok üzüldüm. ama ben daha oraya işememiştim ki...
Kann says mooo

Umumi tuvaletlerdeki pisuarlara işerken pisuardaki tablet naftalinleri -çok afedersiniz- çişimin tazyiğiyle bi sağa bi sola göndermekten büyük zevk alırım. Bunun sadece erkeklere has bi eğlence olması da neşeme neşe katar.
gubik

Biz erkekler ne zaman tuvallette sigara görsek direk onu hedefleyerek işeriz. Harika bişey. Başta etrafındaki kağıt basınçla yırtılır, ardından parça parça tütünler batar. Tıpkı batan gemiden atlayan tayfalar gibi. Bir amerikan nakliye gemisini daha sulara gömen U-boat kaptan triplerine girecekken, filitrenin batmadığını görürüz ve mesanemizde kalan son idrarı, elimizden gelen son basınç ile püskürtür, batırmaya çalışırız ama nafile.
Kann says mooo

umumi tuvaletlerde sesli olarak kabahat işleyenler, kabahatlerini musluktan ordaki kaba su doldurarak, ya da sifonu çekerek örtmeye çalışırlar. yaw kardeşim boşuna akıtma suyu oralara! kimden utanıyosun?
Suyu_Arayan_Adam

Tuvalet taşının üstünde senden önce girenlerden kalan kalıntıları sıcak ve asidik idrarınla yok etmeye çalışmak gibisi yoktur. Ama bazısı çok esaslı sıçtığı için ben bile kalıntıları yok etmekte zorlanıyorum.
whistle

pisuarda işerken hep kıllanırım "acaba yandaki herif benim şeyi mi gözetliyor" diye. bi yandan adamı kollarken, bi taraftan da önümü elimle kapatmaya çalışırım.
cenko

hasbel kader girersin o leş ortama, oturursun ve tam karşında "sağına bak" yazmaktadır. ulan şimdi geyik, bööle terddüt içinde bakarsın sağa bu sefer de "soluna bak" yazısını görürsün. hem bunları yaptıında şahsına yönelecek absürd metni okumanın tedirginlii hem de merakı içinde soluna da bakarsın, orda da "arkana bak" yazar. sıkılıp ve yamulup arkana bakarsın. işte tam orada: "ne bakıyon hıyar s.çmana devam et!". uyuz olur işine devam edersin ufak bi tebessümle.
kargayim_ulan

Bazı pisuarların aynadaki yansımaları veya direkman kendileri, tuvaletin kapısı açılınca dışardan kabak gibi görünür. Bunlara işerken huzursuz olurum, o yüzden ısrarla en kuytudaki pisuarı seçmeye çalışırım.
Satanik

Kızlarla otururken tuvalete gitme olayı da bir gariptir. Bir kız tuvalete gitmek istediğinde "Lavaboya gitmem lazım" diyerek kalkar. "Tuvalete gitmem lazım" dese "sıçmaya gidiyorum" gibi anlaşılacağını düşünmesinin getirdiği saçma sapan kibarlıktır. Tabi aynı ortamda erkek milleti de bu kibarlıktan etkilenip "Lavaboya gitmem lazım" demek zorunda kalır. Kız milleti, sözüm size, şunu doğru düzgün söyleyin, ayıp mayıp değil.
Fenman

geçende yine bi umumi tuvalete girdim. tam ben kapıdan girdiğimde içerde pisuvarda iş görmekte olan arkadaş bana "ağzından nefes al abi" gibi bi uyarıda bulundu. sağolsun. böyle arkadaşlara ihtiyacımız var.
cubit man

Tuvalet »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv