The Map of Happiness
Aşk Gemisi
Eminim benden çok daha iyi ayrıntılar hatırlayacaktır çoğunuz; zira ben kaptan Stubink'den daha ileri gidemiyorum. Kel kafalıydı, yolcularla arayı iyi tutardı.

Bazen eşler, sevgililer binerdi gemiye, araları bozuktu. Gemide bir sürü şey yaşanır, aşk yeniden keşfedilirdi eşler tarafından. Bazen de kalbi kırık yalnızlar binerdi gemiye. Bir inerlerdi ki kalpleri tamire uğramış, yanlarında da sevdicekleri. Vay anasını. Güzel diziymiş.
zuxxi

Gofır da vardı, barmen. Çok şirin adamdı. Dizideki ana karakterlerin hepsinin bi bakışı vardı, ortak, şöyle muzip gibi de, hem de hımm biz herşeyi biliyos havalarında, yandan yandan... Amaaan, şimdi müziğini de hatırladım. Günlerce aklımdan çıkmaz artık...Dı Looovvv Boaaatttt, nı nı nı nı nı nı nııııın....
grandmom

Gofır barmen diil süvariydi. Ne alakaysa, gemilerde böyle bi rütbe var. Barmen olan Isaac, başka bi deyişle Ayzek'ti. Bi de Julie vardı. Gofır'la yolcuları karşılar çiftleri odalarına yerleştirir, tekleri de çiftleştirmeye çalışırlardı. Ayrıca dizinin diğer devamlı tipleri olan Doktor'u ve Kaptan'ın kızı Viki'yi unutmayalım.

Geminin ait olduğu acentadan (Stella Solaris) herhangi bi gemi ülkemiz limanlarından birine gelse gazeteler hala "Aşk Gemisi Geldi" diye manşet atıyorlar ama adamlar çoktan modelleri yeniledi. Neyse uzadı, ben de uzuyayım.
avery

Bu dizi ile ilgili ilk hatırladıgım, jenerik başladıgında rahmetli annanemin "Ayyy küçük kerane başladı yine." deyip, üzülerek odayı terk etmesidir.
buzluyenirakı

Bu diziyi sıkıntıdan izlediğim için dikkat ettiğim bi ayrıntı vardı. İki sevgili güvertede konuşurken akşamları, arkadaki bulutlar -artık commodore 64'lemi yapmışlar bilmiyorum- durmadan bi sağa bi sola giderdi, ve her bölümde aynı bulut kütlesi kullanılırdı.
Suat

Gofir Turkiye'ye gelmişti bir ara. Biz ablamla Gofir'a hafif aşıktık. Adam giderken 'Türk kadınları çirkin' demiş de babam hala çok kızar.
coffeecream

Aşk Gemisinin acentası Stella Solaris değil Princess Cruises'dır. Stella Solaris Yunan Kruvaziyeri olup Princess Cruise gemilerinin beşte biri büyüklüğündedir. Nerden mi biliyorum, çünkü Aşk gemisinin yetkili satış acentasıyız ve gazeteye "Aşk gemisi geldi" şeklindeki haberleri yazmaları için gazetecileri beleşten gemi seyahatine biz yolluyoruz. Dizinin çekildiği orjinal gemi Pacific Princess, filonun en eski ve en küçük gemisi olup hala sefer yapmakta ve İstanbul'a da uğramaktadır. Merak edenler 5 Ocak 2002'de Karaköy Limanı'nda gemiyi görebilirler. Filonun en büyük gemisi Golden Princess 16 katlı ve 2600 yolcu kapasiteli. Yılbaşında ben de bu gemilerden biriyle Karaipler'e gitmiştim; gemi limandan ayrılırken "Love Boat" şarkısı çalınıyor. Kaptan çok karizmatik bir adam ve öyle sık sık yolcularla muhatap olmuyor. Bir tek geminin hareket ettiği akşam yapılan hoşgeldiniz kokteylinde yolculara hitaben bir konuşma yapıyor; bir de erkeklerin smokin bayanlarınsa tuvaletle katıldığı akşam yemeklerinde görebiliyorsunuz.
seaprincess

Atlı Karınca »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv