The Map of Happiness
Büyük Tuzak
Gizli ajan Vini Teranova delikanlılığın kitabını TV dizilerinde ilk yazandı. Alişan'ın biraz daha iricesi ve daha resmi olanıydı. Ondan eksik kalan sayfalara Alişan birşeyler yazdı galiba.

Gizli ajan Vinnie Terranova hep bir kılıklara girer, suçlularla hem-hal olur, güvenlerini kazanır, sonra kazığı atıp içeri tıkardı. Bunun yanlış hatırlamıyorsam Frenk Mak Pay diye bir amiri vardı ki; tam bir memurdu. Buna arka çıkmaz, halden anlamaz, insiyatif kullanmaz, durmadan hariçten ahkam keserdi. Ama seyirci ifrit olmasın diye olmadık bir yerde babalık yapar dizideki yerini sağlamlaştırırdı.

Ancak ayakları olmayan özürlü bir başka ajan -tekerlekli sandalyeye mahkum olmasına rağmen- esas oğlanın eli ayağı olmuştu, dizideki en sosyal adamdı; rockçı kılıklı biriydi.

Vini, maço, iki kaşı birleşmiş, hiç birşeyi anlamamış gibi bir ifadesi olmakla beraber özü sözü bir (tabii işinin gereği yalanlar kıvırıyor, kılıklara giriyordu ama...), karayağız bir idolümüzdü. Mavi Ay'cılar başka bir fraksyon olmuştu, Wiseguy'cılar başka! Metalci, Rockçı gibi bölünmüştük.
selim isik

Mel ve Susan Profit. Mel Profit'i Kevin Spacey oynardı. Bu ikisi sözde kardeşti ama günahları boyunlarına, o sırada TRT'nin kestiği ne terbiyesizlikler yapıyorlardı. Mel'in bi lafı vardı: "parmaklarım bilir." Bunu duyan Susan (inanılmaz bi kadındı) hemen eroini dayardı ayak parmaklarına Mel'in. Bi de felsefe yapıyolardı akıllarında, Maltus'cuydular bunlar.
ishtar

Ayakları olmayan özürlü ajanın kod adı 'Mike Amca'ydı ancak onun gerçek adını kimse bilemedi. İşler sarpa sarıp Winnie çuvallayınca hemen "Mike Amca'mı arayın" derdi. Mike Amca da oturduğu yerden bi kaç atraksiyon yapar Winnie'yi kurtarmak için ortamı hazırlar, amir Frank MacPike (Frenk Mak Pay diil!) da gelir Winnie'yi kurtarırdı.

Burda biz bizeyiz madem, açıklamakta bi sakınca görmüyorum, ben hem Wise Guy hem de Mavi Ay severdim!
EmRe®

Susan Profit'i Joan Severance oynuyordu ve benim ilk platonik aşkımdı. Pandora'nın kutusu gibi birşeydi, her türlü kötü alışkanlığın kitabını yazmıştı kendisi ama o kadar güzeldi ki etkisi altına aldığı insanlara her istediğini yaptırabilirdi. Sonradan hayatım boyunca aradığım kadın oldu galiba, bulamadım tabi öyle bişi.
CoZe

Stingray »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv