The Map of Happiness
Nikah Masası
Ümit Besen'in efsanevi şarkısıydı. Ümit Besen'in kim olduğunu bilmeyenler bile bilir, içki masalarında bazen geyik olsun diye bazen de ciddi ciddi duygulanarak söylenir. Eğer bigün "Best of Ümit Besen" kasedi çıkarsa emin olun o kaset bu şarkıdan ibaret bir single olur. Sözleri şöyledir:

Nikahına beni çağır sevgilim
İstersen şahidin olurum senin
Bu adam kim diye soran olursa
Eski bir tanıdık dersin sevgilim...
Z

hiç anlamam karı seni bırakmış işte, ne die nikahına şahitlik yaptırsın ki! salak işte.
efee

nikahına gidiyor, gidince de "at artık imzanı, git biran önce" diyor. kardeşim eğer kızın nikahına dayanamıycaksan niye çagırmasını (gitmeyi) istiyorsun?
erdall

hayaller kurardık biz yıllar önce
hiç yoktu hesapta ayrılık bizce
bilirsin ne kadar görmek isterdim
beyazlar içinde seni oylece
kolluk

nikah masasına oturdun işte
dayanmak cok zormuş böyle sevince
sana mutluluklar sözüm kardeşçe
at artık imzanı git biran önce
skryer

Garibin biriysem sevemezmiyim
Aşkla karın doymaz diyen benmiyim
Şimdi çok zenginsin ben aynı garip
Sana bir buket gül veremezmiyim
melancholyman

Biz bu şarkıyı böyle kabullenmiştik, Ümit Besen de hakkaten best of'unda söyledi ama niye bi de rock versiyonunu yaptın Sarp kardeşim o zibidi halinle? Ümit Besen'e yakışıyodu en azından garibin biriyim filan deyince.
camur

Bir şöför abimiz vardı. Aklım ermiyodu o zamanlar bu mevzulara, bu şarkıyı ne zaman dinlese "Ulan sattın beni orospu." diye derin derin iç geçirirdi.
ironick

Benim diyeceğim trakya bölgesinde 80 jenarasyonu olan gençlerin ilk şarhoş olma deneyimlerinde büyük bir rolü olan müthiş bir şarkıydı. Ertesi gün hatırlayabildiğimiz tek şarkı...
YOSHIMITSU

Nikahla bozmuş Ümit Besen. Bi şarkısı var, onda da nikaha çağırma teması işlenmiş. Bi yerinde "bir çılgınlık yapar vururum seni" diyo. Eh be Ümit'im, sıyırmışsın inceden. Dev melankolik eleman, dev.
sb

Şimdi kardeşim! Tamam, gayet medeni bi şekilde o nikahtaki yerini aldatılmış hıyar olarak alabilirsinde... "Bu adam kim?" diye sorulunca hatunda "eski bir tanıdık" şeklinde cevaplayınca, kayınpeder bu işin evveliyatını araştırmaz mı? Ne diyecen o vakit? "Bi şey yok baba hayeller kurardık biz bi zaman" mı diyecen?
Olmaz...
1stDonJuan

Bakkal Amca Bakkal Amca »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv