The Map of Happiness
Uzun Çoraplı Kız
Evet böyle bi dizi vardı. Mevzubahis abla, adı üstünde, dizinin üstüne kadar uzunca bir çorap giymiş, saçları örülü, kızıl, çilli sevimli bi kızcağızdı. Doğaüstü güçleri vardı, bi keresinde koca öküzü tek parmağıyla kaldırmıştı. Yannız kızın ismi biraz falsoluydu: Pipi. Evet Pipi. Ne dalga geçer eğlenirdik mahalledeki arkadaşlarla. E abicim ufacık çocukların eline verirsen böyle malzemeyi sonuna kadar kullanır tabi onu. Pipi. Hehe hakkaten komik isimmiş yav.
Satanik

İsmi Pippi'ydi ama gene de ööle dalga geçilirdi, işimize ööle gelirdi çünkü...
Karakancalos

ben o kızı severdim dalga geçilmesine içerledim yani.
teaspoon

bu kızın örgüleri havaya doğru kıvrıktı. hep nası yapıyolar diye merak etmişimdir. ne dersiniz, içinde tel filan olabilir mi acaba?
Gianluca

Ben onun dizilerini değil, kitaplarını okurdum. Üç kitabı vardı: Pippi Uzunçorap (evet, bu kızın soyadıydı) Ve Issız Köşk, Pippi Uzunçorap Korsan, Pippi Uzunçorap Cincin Adasında.

Dizinin altına kadar uzanan çoraplarının renkleri kavun içi turuncusu ve fıstık yeşiliydi. Örgüleri dik dururdu, inanılmaz çilliydi de. Terbiye denen şeyden nasibini almamış biri olarak nitelendirilirdi kitaptaki teyzelerce, çünkü babası yoktu, vardı da bi zenci adasında kraldı ve kızı onun tam olarak yerini bilmiyodu, son kitaba kadar görüşmediler de, annesi de ölmüştü, kızcağız da haliyle kendi kendini yetiştirmek zorunda kalmıştı. Yine de patavatsız olması dışında bi sorunu olmadığını düşünürdüm.

Kızın iki arkadaşı vardı: Tomi ile Anika. Bunlar da iyi aile terbiyesi almış iki kardeşti. Bunların maceralarını, kızın ne yaptıklarını da anlatırdım da, şimdi vakit kısıtlı, belki başka zaman annatırım. Son bişiy daha ekliyim, bi atı vardı, terasada yaşardı ve Pippi tek eliyle kaldırırdı bunu, tek parmağıyla değil.
kuzguni siyah

Uzun çoraplı olup da beni tahrik etmeyen tek kahramandır pippi, yoksa o imaja dayanamam.
Ziban

Pippi kelimesi şaka maka TRT camiası adına büyük bi devrimi sembolize eder
Neye kızacağını şaşırmış TRT bunu es geçmiş ve pipili kız dedikodularına mahal vermiştir.
CaRdiNaL^^

Karısını Timsahlara Atan Adam »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv