The Map of Happiness
İcraatın İçinden
TRT'nin tek kanal olduğu dönemde böyle bi program vardı. İki haftada bir Turgut Özal elinde kalemi televizyona çıkar yarım saat boyunca ne gibi icraatler yaptığını anlatırdı.
Programın "Bu program Başbakanlığın bilmemne sayılı kararı uyarınca yayınlananmaktadır" anonsu bende sanki TRT yöneticileri "Sayın seyirciler bu programın sizi ne kadar baydığını biliyoruz, biz de film falan koymak isterdik ama emir büyük yerden" demek istiyolar izlenimi yaratırdı.
Captain America

kardeşim ne yarım saati, bitmezdi o program ya...
bi de, kaçış yoktu, TRT 2, TRT 3 varken de olurdu bu program, ve nereye açsan kalemli obezamca çıkayazardı valla...
isobel

Bir de saati belirsizdi. Yaşasın güzel film var, diye oturursun, o da ne; şişman bıyıklı bi adam çıkmış "Böyle böyle yaptık, yok efendim şöyle yaptık" diyor susmak bilmiyor. Beklersin bitince filmi verirler diye ama yurttan sesler korosuyla başbaşa kalırsın ağlamaklı.
bost

Şunu da açık ve seçik olarak ifade edeyimkiiiii...
seaprincess

Harika programdı. Elbette gerçekleri tam olarak yansıtmıyordu ama, bi yetkili çıkıp düzenli olarak konuşuyordu. Öncekiler ve sonrakiler yapamadı bunu... Şimdi bir kısım medyanın aktardığıyla yetiniyoruz.
Tekel2000

Bi keresinde TRT'de görmüştüm Özal'ın o İcraatın İçinden çekimlerini gösteriyordu da sadece üst kısmı takım elbiseli, alt kısmı pijamalı idi. Oldukça samimi gelmişti bana.
TeflonTava

Bir köşede monitörü bize dönük bir bilgisayar vardı, modern Türkiye'nin dijital imajı idi o bilgisayar. Ama şişman amca bir kere olsun yana dönüp de, "şunu daa söyleyeyim, bilgisayardan ekonomik verileri de aldıık" diyerek tuşlara dokunmadı. Çünkü o bilgisayar da, vazo gibi, bayraklar gibi masaüstü süslerinden biriydi.
siyetil

Tonton meşhur 'Semra bi kaset koy da neşemizi bulalım' lafını ikinci köprünün açılışından sonraki icraatın içinden programında BMW'siyle köprüden geçerken söylemişti. Semra'nın koyduğu kaset Samime Sanay idi.
M.

Gece Cimnastiği »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv