The Map of Happiness
Electronic Junior Set
Bizim zamanımızın veletlerini elektriğe, elektroniğe ve bilime ısıtmak için icat edilmiş bir oyuncaktı. Kutusundan çıkan çeşitli devreler ve kabloları kullanım kitapçığında tarif edildiği şekilde bağlayarak türlü elektronik gereçler yapmak mümkündü. Ama, ortaya hep moktan şeyler çıkardı nedense, ya da ben beceremezdim. Radyo yapınca cızırdardı, su alarmı VİZÜ VİZÜ diye ötüp dururdu durup dururken. Bir de BİLGİSAYAR diye lanse ettikleri bir gereç vardı ki, hiçbir işe yaramazdı. Zaman içinde bunların Electronic Medium Set, Electronic Super Set gibi aynı mantığa dayanan daha afilli versiyonları da sağda solda gözükmeye başladı. Sonuç? Başkalarının icatlarını kendi icat etmiş gibi sevinen bir avuç velet, ve su alarmının VİZÜÜ VİZÜÜÜÜ sesi yüzünden çıldıran bir avuç anne... Severdim yine de Electronic Junior Set'i, Legolar kadar olmasa da...
WhiteSaint

Sen şanslıymışsın arkadaşım en azından sahip olmuşsun. Çocukluğumda en fazla sahip olmak istediğim oyuncak oydu. Maalesef alacak paramız yoktu. Milliyet'in haftalık televizyon ekinin en arkasında reklamları olurdu. Her hafta heyecanla gazeteyi beklerdim fiyatını öğrenmek için, çünkü harçlığımla onu almayı kafaya koymuştum. Ama her seferinde hayal kırıklığına uğrardım çünkü daha gerekli paranın beşte birini biriktiremeden aletin fiyatına zam gelirdi.
Neyse daha fazla ajitasyon yapmayayım, demek baya içimde kalmış ki bu kadar anlattım; ama demek ki o kadar mattah bi şey değilmiş ohh rahatladım bak şimdi.
Clacas

Bu setlerle yalan makinesi yapılırdı güya. Biz talimatlara göre ortaya tuhaf bişey çıkardıydık, ama deneme kısmına gelince hepimiz acaip tırsmıştık, ya şimdi bana çok tehlikeli bi soru sorarlarsa da, yalan söylemek zorunda kalırsam da alet bas bas bağırmaya başlarsa diye. Denemeden geri bozmuştuk, çocuktuk işte, salaktık.
witchie

Tamagoçi »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv