The Map of Happiness
Beyaz Gölge
Eski basketbolcu adamımız Reeves, şehrin en kıyıda köşede kalmış liselerinden birine koç olur. Takımdaki elemanların çoğu fırlamadır. Benim hatırlayabildiklerim Coolidge, Salamy ve Goldstein. Ama çoğunun sorunları vardır ve Koç Reeves her bölümde bunlardan biriyle uğraşır.

Bi de müdire Bayan Büyükelın vardı. Diziyi o kadar izlememe rağmen kadının isminden anlayabildiğim buydu. Bu kadın hemen her bölümde koç Reeves'in başına ekşir ve "Şu oyuncunun dersleri iyi değil" "Bu oyuncun kız arkadaşını hamile bırakmış" "O oyuncun kokain kullanıyor" gibi konularla koçun takımın oyun planından başka bi tomar dertle uğraşmasını sağlardı. Ama olsun koç da delikanlı adamdı, bi kere bile "Bana ne lan.! Ben koç muyum okul psikoloğu muyum, belli değil." demedi ve her bölümde canla başla oyuncularının sorunlarını çözmeye çalıştı. Bence mesaj açısından da oldukça başarılı biri diziydi. En sevdiğim yanı, maçlarda asla bizimkilerin kazandığı mucize atışlar falan yoktu. Yenmek de vardı yenilmek de.
e-mosh

Salami takımın diğer üyelerinin aksine beyazdı. İyi muhabbeti vardı ki aralarına kabul etmişlerdi. Asıl adı Mario Pettrinoydu ama arkadaşları ona Salami derdi. Warren Coolidge azman gibiydi ve pivot oynardı. Herkes bu ikiliyi hatırlardı çünkü diğer oyuncular biraz eziktiler. Bu ikisinin yanında Goldstein, Gomez, Reese ve Jackson vardı. Hepsi fakir, serseri ama bi o kadar da efendi çocuklardı. Kankaydılar ama genelde Coolidge in problemleri üzerine dönerdi dizi. Koç Reeves'in ofisindeki çöp sepetinin üzerinde yapışkanlı basket potası vardı. Kağıtları buruşturup ordan çöpe atardı ki yurduma bu hadiseyi ilk getiren odur.
ozanorhon

Salami makbul beyaz değildi, İtalyandı. 1970'lerde İtalyan asıllıları adamdan saymazdı Amerikalılar, o yüzden kenar mahalle lisesinde okurdu zavallı Salami.

Coolidge'in afro sitili kabarık kıvırcık saçlarına da değinmeden geçmeyelim.
Oric

bu dizinin yayınlanış tarihi ibrahim kutluay, ufuk sarıca kuşağının çocukluğuna tekamül eder ki bu da dizinin türk basketbolunun gelişimine katkısının kanıtıdır. hatta 2 sene önce galibiyetlerle dolu bir haftadan sonra milliyetin manşeti aynen şöyleydi: "beyaz gölge kuşağı"
rodya

Gomez, okulda ispanyolcadan kalan tek ispanyoldu.
duncan idaho

Uzun Çoraplı Kız »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv