The Map of Happiness
Ölüsünü Öptürenler
Dünya üzerinde bunlardan gördüğünüz anda Türkiye'de olduğunuzu anlayabileceğiniz insanlardır. Kibarlıklarını göstermek, pardon göze batırmaya çok meraklı olan bu kişiler, özellikle para ödeme ve tabağa yemek koyma konusunu asla ıskalamazlar. Beraber dolaştığı arkadaşının da 100.000 liralık dolmuş parasını ödemek için envai çeşit şaklabanlıktan kaçınmaz, tartışmaya başlar, bu tartışmayı da son kozu olan "Ölümü öp" yeminiyle noktalarlar, haz duyarlar. Kazanmışlardır. Onlar yine kibar, özverili, fedakar insandırlar. Düşünmezler hiç ölüm bu kadar ucuz mu diye...
Saçı açık kumrala boyanmış, kilolu, 50 yaşını geçmiş, makyajlı, ojeli hanımlar bu kategoride önemli bir yer kaplarlar.
Loverdose

kardeşim ben senin ölünü neden öpiyim? ben ölüsevici miyim? olsamda seni sevmem? manyak mısın? hadi ölümü gör belki ama ya ölümü öp? hayır ölsen yıkarız, pamuk tıkarız, defnederiz ama öpmeyiz.
pork

Ya arkadaşı onu gerçekten öldürmek istiyorsa? Ya o dolmuştan indiğinde ıssız bir adaya götürüp onu katletmeyi düşünüyorsa? "Tsk. hayır, walla ölümü öp" diyen söz konusu tipleme bu sözleriyle arkadaşının öldürme isteğini alevlendirdiğinde ne olcak? Arkadaşı da gayet mutlu ve vicdanı rahat bir şekilde, "tamam" diyip parayı verirse? O zaman kaçış da yok. Dolmuştan indin, ölüm seni bekliyo. Bunları bi düşün. Yemin etmeyeceksin, burası Türkiye! haha.
Soruyorum

bak ölümü öp bu yazıyı okumazsan.
FIDELIO

Ölümü öpçülere rağmen ödediğim hesapları, dolmuş paralarını vs. düşünüyorum da... Hayatımın önemli bir kısmı cenaze cenaze gezmekle geçecek, yazık ettim şu genç yaşımda kendime.
solitude

Doymayanlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv