The Map of Happiness
Manda Yuva Yapmış...
böyle bir şarkı vardı, "manda yuva yapmış söğüt dalına, yavrusunu sinek kapmış amanını yandım..." diye devam ederdi. trt'de adamın biri oturmuş, bu şarkıyı yorumlamış, türk müziğindeki mizaha yamamıştı:
"şimdi biliyorsunuz manda ağır bir hayvandır. söğüt ise ince dallı bir ağaç türüdür. sinekse ufaktır nasıl kapsın mandanın yavrusunu?" diye ciddi ciddi açıklamıştı. ah amca ya başka işin yok muydu senin? hadi senin işin yoktu peki ben seni niye izledim ki?
eondeisn

ben daha mantıklı bi açıklama dinlemiştim türküyle ilgili. türkünün yazıldığı zamanlarda sulak yerler aynı zamanda hafif bataklık imiş. mandalarını sulak yerlere otlatmaya getiren çobanlar su kenarındaki söğütlerden dallar koparıp bu bataklıkların üzerine atıyomuş. hayvanlar rahat etsin diye. malum bataklık yerde sinek de çok oluyo tabii. yavruları sinekler kaplıyo doğal olarak.

bu açıklamayı dinledikten sonra hayatımda çok şey değişti. hayata daha dolu gözlerle bakmaya başladım. artık hiçbirşey yeterince mantıksız gelmiyo. herşeyin bi açıklaması vardır diyom son olarak.
AK1881

Kürekçi »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv