The Map of Happiness
Cinayet Dosyası
Bi kadın vardı, yaşlı, kıl bi kadındı. Bayan Fletcher'mıydı acaba ismi? Bu kadın çok lanet, çok uğursuz bir kadındı. Her gittiği yerde gizemli bir cinayet meydana gelir, bu da kafasını yorar olayı çözümlerdi. Ben her hafta ısrarla beklerdim dişli bir katilin çıkmasını. Sonuçta karşıdan karşıya bile yardımsız geçemeyecek bir kadındı. Adam gibi bir katil çıksaydı, bunun boğazını rahatlıkla kesebilir, parçalara ayırarak omzunda taşıdığı o çantaya yerleştirebilirdi. Çıkmadı, şanslı kadınmış vesselam. Hep bir baltaya sap olamamış, cinayeti ortaya çıktığında muma dönen pasif katillerle uğraştı.
zuxxi

Şaşırdığım şey kadının ölüm mölüm olaylarını acayip doğal karşılamasıydı. Yahu olsa olsa bir iki ölü görmüşümdür, bu kadın nereye giderse gitsin her hafta biri ölüyor yakınlarda. Ben olsam kafayı çizerdim, kesin bi uğursuzluk var diye.

Teyzemin kuzen, yeğen tayfası da kalabalıktı, başları beladan kurtulmazdı bunların. Sürekli gelirlerdi buna "Jesica Teyze, beni cinayetle suçluyorlar", "Jesica, valla ben yapmadım". Ailede varmış demek ki bir gariplik...
oeno

Eğer Jessica Fletcher'a rastlarsam, "Gittiğiniz yerlerde (ama her yerde) mutlaka bir cinayetle karşı karşıya kalıyorsunuz. Acaba hiç evden çıkmamayı düşünmediniz mi?" demeyi düşünüyordum çocukken, goremedim onu. Zaten görsem de söylemem artık. Büyüdüm koca adam oldum.
yakari#

bi arkadaşım söylemişti, ingilterede "murder she wrote" yerine "murder she brought" diyolarmış. iyykkkk meymenetsiz karı.
unsteady

Bayan Fletcher dizinin son dakikalarında illaki suçlunun da bulunduğu kalabalık bir ortamda olayı nasıl çözdüğünü anlatırdı. Suçlu kişi de "Hadi len bu karı en az 20 yıl önce bunamış, bunun lafına mı bakacaksınız şimdi?!" demez hüngür hüngür ağlayarak suçunu itiraf ederdi. Ulan madem bu kadar karaktersizsin suça boka ne bulaşıyon ibibik?!
marillion

Bence kadın seri katildi ama suçu onun bunun üstüne atmakta öyle başarılıydı ki bir türlü yakalanamıyordu.
bost

Dizinin jeneriğinden dem vurasım var. Jeneriğin sonlarına doğru, bu kadın daktiloda birşeyler yazıyor olurdu. Sonra o kağıdı daktilodan çıkarıp atar, uçan kağıt gelir ekrana yapışırdı da, üzerine bölümün adı mı ne yazardı. Aklımda kalmış...
Duduq

İlk Öpücük »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv