The Map of Happiness
Sayarak Anlatanlar
Tartışıyosundur, "Sen niye Ferda'nın çantasını denize attın ki dupdururken sorun çıkarttın, gürültü çıkarttın!" diye çıkışırsın sayın Sayarak Anlatan'a. Başlar:
Ben Ferda'nın çantasını denize atmadım bu biiiiiiir, elim çantaya çarpınca çanta denize uçtu bu ikiiiiiiiii, Ferda zaten enseme vurarak bunu hak etmişti bu üüüüüüç...

Ya yeter dur be neyi sayıyosun? Ben sana üç madde halinde suçsuzluğunu ispatla mı dedim? Hem niye uzatıyosun rakamları öyle? Ben çantayla aynı yere gidiyorum abi görüşmeyelim.
zuxxi

Sayarak anlatanlar arasında bir grup vardır ki, bunlar diğerlerinden bir gömlek daha salak olup kaçıncı maddede olduklarını unuturlar. (Yurdum tartışma programlarında çok rastlanıyor.) Bunlara ekstra-andavallı diyorum ben.
çernük

Sayarak anlatan tipler sayarak anlatmaya o kadar alışmışlardır ki "şu şudur bu biir" derler ve tıkanırlar. Çünkü sayacakları tek şeyi saymışlardır. Eee? Niye biir dedin o zaman? İki nerde? Ha?
TSuBaSa

Bazı sayarak anlatanlar ise lafa başlamadan önce 5-10 saniye düşünürler ve kaç madde sayacaklarını hesaplarlar. Bunun akabinde, sanki olayı yalamış yutmuş da kaç sebebi olduğunu ezbere biliyormuşçasına bir tavırla "Bak kardeşim bunun 6 sebebi var. Bir, şöyle böyle. İki, möyle föyle. (...) Altı, yöyle zöyle." şeklinde bizim gözümüzdeki yerlerini sağlamlaştırmaya çalışırlar. O en son maddeyi de öyle bir tonlarlar ki, artık hakim çekicini masaya indirmiş ve son hükmü vermiştir adeta.
WhiteSaint

Bu tiplerin bazı türleri "biiiir ikiiii" diye sayarken parmaklarıyla da gösterirler. Sanırım kaçta kaldıklarını unutmamak için.
bulgur

Ya benim için bunu söylemesi çok zor, ama ben de sayanlardanım! Birincisi bundan vazgeçemiyorum, ikincisi çoğunlukla gerekli olduğunu düşünüyorum, üçüncüsü gene aynı şeyi yapıyorum, dördüncüsü kurtarın beni!!!
AnKH

Bazen bu tipler cümle sonunda 'bu biiir' dedikten sonra diğer cümleye 'ikincisi' diye başlar, o zaman bütün ahenk yok olur, sıradanlaşır.
Dark_Thorn

Bir de "sonuncusu (üçüncüsü, beşincisi her neyse işte) vee en önemlisiii" diyenler vardır. Abi madem en önemlisi niye "bir" numarayı ona layık görmüyorsun??? Sorarım sana!
post

Aksi Durum ile İspat Etmeye Çalışanlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv