The Map of Happiness
Ninja Kaplumbağalar
4 tane 'bir sıvı sayesinde mutasyona ugrayıp insana benzemiş' kaplumbağa, bir tane fare sensei'leri, kötü adam Shredder ve iki tane embesil yardımcısının arasında geçerdi bölümler. Shredder dünyayı ele geçirmek için her seferinde süper planlar yapar, ama 4 tane ninja (hem de kaplumbağa cinsinden) her seferinde Shredder'ı durdururdu. Lazerlerden zıplayarak kaçarlardı. Işıktan daha hızlı kaplumbağalardı yani bunlar. Süper teknolojik silahlara karşı sopa, kılıç kullanırlardı. Pizza fırlatarak adam döverlerdi. Shredder çok kez kahramanlarımızı yakalamasına rağmen, hiç öldüremezdi, 2 saat nutuk çekerken (Sizi öldürücemmm ve dünya benim olacak!), Splinter gelip kurtarırdı tabi.
SuicidE

Benim asıl anlamadığım olay, Shredder'in neden ısrarla iki salak yardımcıyla çalışmak istemesidir, yani adam şöyle aklı başında bi herif bulsa bitiricek olayı ama işte aklına mı gelmiyo o yoğun tempoda nedir?
prob

Shredder'ın bir de patronu vardı, beyni karnında olan ucube bir yaratıktı. Hmm, bu çizgi filmdeki ucube olmayan tek varlık o gazeteci kızdı ki, kendisi aynı zamanda çıtır çıtırdı...
WhiteSaint

Ninja kaplumbağalar hakkında önemli bi mevzu da bu gençlerin filmlerinden bile fazla prim yapan oyuncaklarıydı. Ben de 10 yaşında bi velet olarak bunların tamamını eksiksiz tamamlamış, vahşi kapitalizmin masum bi kurbanı olmuştum.
goner

Donatello adlı mor pazubandlı yaptığı icadlarla çeteleri çökertirdi. (bkz. görüntülü telefon ve ninja balonu) Michaelangelo en sevdiğimdi, en konsantre ortamlarda pizza isteyerek gerginliği yumuşatırdı. Leonardo tipik liderdi, sensei onu biraz kayırdı gibi gelmiştir hep bana. Rafael çatal kullanırdı. Bi de gazeteci kankaları vardı April O'Neil, eli yüzü düzgün, saçları dağınık, giyimi skandaldı. Bi de Brain vardı, tüm olayların merkez üssüydü. Kendi hareket edemiyodu, vücudu vardı. Mekanik oyuncağını bile almıştım hatırlarım.
Eddie Vedder

siplintır şiredırın eskiden okul arkadaşıydı. şiredır bigün bi kıllık yapmıştı siplintira araları bozulmuştu. daha sonra siplintır fareye dönüşünce bundan gayrı yurdumuz lağımdır dedi sıkılmamak için de 4 tane gaplumbayı mutant yaptı karıştırmamak için g.tlerine başlarına renk renk kumaş bağladı. daha sonra karete marete öğretti işte sonra şiradırın peşine saldı.
TSuBaSa

bi de bunlar kabuklarının üstünde sırtüstü dönerdiler çok güzel. aynı numarayı benim su kaplumbağasına da öğretmeye kalktıydım, hem dönemiyodu, hem kaplumbağaların da kustuğunu öğrendiydim.
Chapaci

4 kuzen ninja kaplumbağalar olmuştuk bi zamanlar. Elemanlar hızlı davranıp leonardoyla donatelloyu kapmışlardı ben de baari michealangelo olam demiştim. Her bölümden sonra baak benim sayemde kurtuldunuz hayır olm asıl ben zopayı fırlatmasaydım nah kurtulurduk seviyesinde geyikler çevirirdik.
Selimse

Shreder'ın patronunun ismi Brain değil Krenk idi. Hatta memleketi olan iks boyutunda General Krenk adıyla nâm saldığını bile hatırlarım. Dev paletlerle yer altında hareket eden Teknodrom diye bir alette otururdu. Bizim burada Teknodrom deyi bir disko var.
Demerzel

Olur mu hiç Be-bop ve Rocksteadysiz ninja kaplumbağalar? Ya da Türkçesiyle Bibap ve Rakstedi (böylesi daha iyi) Şıreedır bizim kaplumbağaları mutant yapan sıvıdan bi gergedan ve bi yaban domuzuna da vermiş, onları da kendi hizmetkarı yapmıştır. Salaktılar malaktılar ama bence televizyon dünyası için Süheyl ve Behzat'dan daha faydalı ve gerekli bi eküriydiler.
e-mosh

Her bölümün sonunda kaplumbağalar yine dünyayı kurtarır, Eprıl o neyıl da haber sunarken durup dururken KAPLUMBAĞA GÜCÜÜÜÜÜ diye bağırırdı ben uyuz olurdum. Acaba o haberleri diğer izliyenler de uyuz olur muydu naapıyo bu kız diye. Düşünsenize bugün Defne Samyeli'nin çıkıp haberin ortasında "Kaplumbağa Gücü" diye bağırdığını.
Shemsetteen

O pizza paralarını nerden buluyolardı? Ek iş falan mı yapıyolar bu törtılslar, annamadım bi türlü.
kazuul

Valla ne yalan söyliyim ben Şiredırı tutardım. Biri kostüm maske falan karizma yapmış, öbürü kıllı bi lağım faresi.
micro2002

baba bu kaplumbaların hem 5 kuruşu yok hemde müsriflik diz boyu! sen şimdi niye o pizaların kenarlarını yemiyosunki? ne manası var yane hade benim babannem yemio ama onun dişleri filan yok seninde mi yok? kesmiyo mu? ama şıneydır sizi kıçınızdan saatli bombaya bağlayıp kaçtıında göt korkusundan çelik halatı kesiyodunuz naaber? işte siz bu kadarsınız sosyete sürüngenleri.
Out_Law

"oy bağları bağları, ninja kaplumbağaları" diye bi şarkı vardı iğrençti.
obiwan

İşleri olduğunda kahverengi pardesü ve koyu kahverengi şapkayla yeryüzüne çıkarlardı. Ama yine armut gibi meydandaydı bunların 4 tane yaratık olduğu. Hem yüzleri açık, hem de ayak ve elleri meydandaydı. Ulan zaaten 3 tane eşşek kadar ve yeşil parmağın var. Ört onları di mi ama?
GLooM

cok etkilenmiştim 2 tane su kaplumbası almıştım çok paraydılar o zaman. büyümüşlerdi onlar büyük olanına mikelenjelo küçük olanına da donatello ismini vermiştim sevimliydiler evin içinde dolaşıolardı ben de hayal gücüm ile onların ninja haraketleri yaparak dolaştıklarını sanıyordum. bi ara fare de almayı düşünmüştüm aile fertleri ters tepki vermişlerdi. daha sonra kablumbaları verip 2 kuş almıştık. onlarda bi sevimliydilerki ama öldüler. keşke kaplumbaları deiştirmeseydim en azından uzun ömürlü yaratıklardı.
`SwAt`

Şıreydır her bölümün sonunda "Bi gün sizi yakalıycam. Zati dünya da benim olacak." gibi bi şeyler derdi. Yaw şimdi geldi aklıma ninja kaplumbağaları yenince bitiyo mu yani olay? Bu memlekette ordu yok mu? Jandarma yok mu?
Jumbo Jet Boying 747

Ninja kamlumbağalar ve o çizgi filmdeki rol alan elemanlar çok pis varlıklardır aslında. Dikkat edin Shredır hep aynı kostüm, Splinter usa desen çıplak kral, kamlumbalar hep aynı. Özellikle o April O'neil yıllardır sarı bir kostüm giyer. O pislik insanlar işte. İnsan çocuklara temizlikleriyle kahramanları örnek gösterir. Bunu bana yiğenim söylemişti. Bunlar hiç yıkanmaz mı diye?
Vahit

Hangisiydi hatırlamıyorum, ninjalardan biri sürekli ançuezli pizza yerdi. O zamanlar ançuezli pizzanın nasıl bişey olduğunu çok merak etmiştim ama kimseye de soramamıştım. Ama nerden bilirdim salak kaplumbağanın ağız tadının bu kadar kötü olduğunu. Bi Ninja Kaplumbağa yüzünden düştüğüm duruma bak.
yesli

Bir bölümde Michaelangelo " Dön Baba Dönelim" demişti. Artık nasıl çevirmişlerse...
Whoever

Pepen'in Balonu »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv