The Map of Happiness
Heidi
Japon çizgi film anlayışıyla tanıştığımız eserdi. Alplerin tepesinde dedesiyle birlikte yaşayan öksüz bi kızdı Heidi. Peter diye arkadaşı vardı.
Aralar kopmuş...
Heidi'nin şehre inip Klara diye kötürüm bi kızla kanka olmasını hatırlıyorum. İlkokulda öğlenciyken dokuzda kalkar izlerdim. Hazırlığın sonunda Almanca öğrenmenin gazıyla Heidi'den bi bölüm sergilemiştik. Sonunda da şarkısını söylemiştik: "Haaaaydi, haaydi, dayne velt zind di beeerge... Holaladili.."
çernük

Ben en çok taze fırından çıkarıp yedikleri, üzerinde 3 çizgi olan ekmekleri severdim. Heidi’nin dedesi de yaman bi adamdı, Heidi’yi okula göndermek istememişti. Hiç okula gitmemiş ve fakat hayat hakkında engin bilgilere sahip bir adamdı. Çoban Peter ise onun izinden ilerlemekteydi. Heidi dombikti, onun dombik yanaklarından sıkmak istemişimdir hep.
Bono

O Heidi'nin görüntüsüne bile dayanamadığım keçi peyniriyle bir hayat paylaşması beni delirtmiştir. Her öğün keçi sütü, her öğün keçi peyniri, adam tırlatır.
Esasoğlan

Ben oldum olası sevmedim bu Heidiyi. Ya herşeye bu kadar olumlu yaklaşan, sürekli gülen bi velet. Ne o öyle. Çocuk düşünce hahaha üzülünce hahahaha
Özürlümüsün be kızım?
SLIPKNOT

heidinin şarkısındaki holalihi kısmını taklit ede ede özlem tekin gibi oldum sen çok yaşa heidi
flunk

heidi'de patatesler bıçakla çok nefis soyulur, peynirler süratle ve muntazam, ekmekler kırıntı dökmeden kesilirdi!
SOBE

Heidi'de en çok köpeği joseph hoşuma giderdi. Herkes kakidi kukidi ekü eki şenşakrak dolaşırken o türünün verdiği ağırlıkla cool takılır karizmasını koyardı ortaya. Yada uyurdu. Sembernard ya o bakımdan.

Aklıma bişi daha geldi Heidi keçilerin de büyüyebildiğinden habersizdi. Şehirde yaşayıp döndükten sonra yavru bi keçiyi Şinoki zannettiydi kızcağız ve o olmadığını öğrenince sükutu hayale uğramıştı...
BenBizzatKendim

klaranın teyzesi vardı nemrut kadındı adı da bayan rotermayer di ve heydiye hep adelayt derdi. sevmezdi kimse ama sert otoritenin altında iyi bi kalp taşırdı.
casca

heidi'nin abajur gibi etekleri vardı, yere her eğildiğinde donu gözükürdü.
mayapan

Ninja Kaplumbağalar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv