The Map of Happiness
Kız İsteme
Uffff, ne geyiktir! Aslında kızdan daha zordur damat adayının durumu. Hele bir de aile ile ilk defa tanışıyorsan. Köşede oturan, kız tarafını tutan yaşlı hala, teyze, dayının kendi aralarındaki fısıldaşmaların hepsinden kıl kapar, kulak kabartır dinlemeye çalışırsın, duyamazsın kafayı yersin. Kalkıp yanlarına gitmek de olmaz. Otur işte uslu uslu. Olmaz, duramazsın, biliyosun işte senin hakkında konuşuyorlar. Neyse çok geçmeden ortaya çıkar zaten sonuç. Eğer fısıldaşan iki kişi fısıldaşma tribinden sonra sana gülerek bakarsa tamamdır; almışsındır onayı. Yok şöyle bir bakış fırlatırsa boku yedin. Oturuşunu toparlarsın, ya da farkettiğin bi yamuğun (suratında salak bi gülümseme, açık fermuar, kayık kravat, yanlış iliklenmiş ceket düğmesi, burunda sümük, vs...) varsa hemen düzeltirsin ama nafile almışsındır eksiyi.

Bi de isteme aşamasına bi türlü geçemeyiş vardır. Anne ile baba sürekli kaş göz yaparlar ama bi türlü senkronize olup dalamazlar konuya. Çok yorucudur çok. Siz siz olun istemeye gitmeyin. Onlar halletsinler aralarında.
totient

Olabilecek herhalde en ilginç kız isteme vakası benim başıma geldi. Aileler biraraya geldiler, benim ailem+teyze ve halalarım, şimdiki eşimin ailesi ve teyzeleri. Toplam 20 kişi filanız. Normalde son derece soğuk geçmesi beklenen bu eylem bizim evde bayrama dönüştü. Nasıl mı ?

Baba tarafım ile eşimin anne tarafı Yugoslavya'nın aynı köyünden çıktılar. Birbirlerinin evlerini bile biliyorlarmış. Ardından benim eniştem ile onun teyzeleri Üsküdar'dan çocukluk arkadaşı çıktılar. Beraber oyun oynadıkları bahçeleri, yaptıkları yaramazlıkları filan konuştular. Ardından kuzenim ile eşimin kuzeni aynı stüdyodan müzik arkadaşı çıktılar. Herkes birbirini kucaklıyor, sarılıyor filan.

Bana da tabii durumu derin bir dumur içinde seyretmek düştü, şaşkınlıktan kahve bile pişiremedim.
eowyn34

müstakbel damadın düştüğü duruma halıdaki ilmikleri saymak diyolar bizim orda
shevechron

Sokağa İşeme »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv