The Map of Happiness
Tarih Affetmez
Güzide TRT'mizin biz vatandaşları trafik konusunda eğitmek için kullandığı filmlerden birisiydi. Ankara'daki bir müzenin önüne suçlu kovalayan Amerikan polisi havasında bir arabanın çapraz şekilde zınk diye parketmesiyle başlar ve içinden inen keçi sakallı, yaşlı amcanın gazetecilerce çevrilmesiyle devam ederdi.

Tarih profesörü olduğunu öğrendiğimiz amcamız "tarih affetmez" nidalarıyla gazetecilere başlardı anlatmaya. "Kral 3. bilmemkimin anlaşmayı Çarşamba değil Salı sabahı imzaladığını ortaya çıkardık arkadaşlar. Tarih affetmez, bu yanlışı da düzelttik, tarih affetmez."

Bütün bu olanlar sırasında bir şahıs ikide bir profesöre arabayla ilgili birşey söylemeye çalışmakta ama her seferinde tarihin affetmeyeceğini bir kez daha ögrenmektedir.

Sonunda profesör içeri gelen polisin "arabanızı yanlış yere parketmişsiniz, ceza kestik" demesiyle işi anlar ve kameraya dönerek o unutulmaz sözü söyler:
"Evet tarih affetmez ama trafik hiç affetmez."

Ne derece trafik canavarı olmamı engelledi bilinmez ama hala arabamı her park edişte hatırlarım o tombul, keçi sakallı profesörü.
pete

O keçi sakallı profesörü bi kere yazlıkta görmüştüm. Çocuktum daha o zamanlar. Gidip yanına "tarih affetmez" demiştim. Adam gülmüştü de saçımı falan okşamıştı.
laplace

Ayrıca bu filmde şöyle bişey de vardı: Profesör yanında toplanan gazetecilere Hitit kralının ismini söyler: Şubbililimyumaş.
Bi gazeteci de kameraya bakıp şöyle der: Ben bunu yazmasına yazdım ama gazetede nasıl dizerler bilemem!
zozombo

İresmi Nikah İstirem »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv