The Map of Happiness
Uçan Kaz
Nils diye bi çocuk vardı, mazlum hayvanlara zulmederdi sürekli. Soora bi cüceye bulaştıydı. Cüce harbi elemanmış bi harekette Nils'i ufacık yaptıydı. Ufaldıktan sonra hayvanlarla da konuşmaya başladıydı biizm Nils. Önceden zulüm yaptığı bi kazı kafalamış, onunla diyar diyar gezmişti. Yanında bi kankası vardı, köstebek. Adı kerot mu, kerıt mı öle bi şeydi. Sonunda doğru yolu bulup tövbe ediyodu. Her hafta delice bi merakla izlerdim.
eşşeğinki_gibi

Uçan kazın adı Morton’du. Sürünün geri kalanı ördekti ama Morton uçabilen bir kaz idi. O köstebek, Neils’in ve Morton’un adını çok komik söylerdi bastıra bastıra. “Neiiillss! Morrrton!” (sesinizi incelterek okuyunuz.) Arkadaşlardan birini bi şekilde mort edince “Nihooyyt, naber Morrrton!” der idik.
Bono

Uçan Kaz'ın yayınlandığı yıllarda enterasan bir olay yaşandı. Gazetede okumuştum, 6-7 yaşında bir çocuk 5. kattan düşüyor ve burnu bile kanamıyor! Kendisi ile ilgilenenlere de "Ben aşağıya Uçan Kaz'ın sırtında indim." diyor. Parapsikolojik ilginç bir olaydı bence!... Sizce de enterasan değil mi?
ardman

Bizim veletlik dönemlerimizde Uçan Kaz diye izlediğimiz o çizgi film aslında Nils Holgerson'un Serüvenleri adlı nobel ödüllü bi eserden uyarlamaymış, Selma Langerlöf diye bi ablamız yazmış bunu, geçen sene kitabı okudum, çizgi filminden daha güzeldi. Ukalalığımı da yaptım, gidiyom artık.
witchie

Bi de Rex diye bi tilki vardı. Eşşeğin tekiydi. Amacı kazları yemekti hatırladığım kadarıyla. Anlamadığım şey nasıl oluyodu da bu lavuk hemen her bölümde bunların karşısına çıkıyodu. Ulen öbürleri kuş, paso uçuyolar, nasıl takip edebiliyodu ki tilki Rex, anlayabilmiş değilim. Kitabta ne yazar acaba bununla ilgili, Witchie kardeş?
Satanik

O kazın boynundan aşağı sallanan ip yok muydu? Eh be birader, hiç mi rahatsız etmez, hiç mi bi yerlere takılmazdı bu. İnatla dizinin sonuna kadar taşıdı boynunda o ipi. Bana daral geliyodu be arada.
siyetil

Hani Neils ebatları küçülmeden önce bu Norton'a işkence falan yapar iken boynundaki ipi takmış vakti zamanında. Tabi yaptığı kötülüklerin anısına o ip hep kazın boynunda kaldı.
aqualung

Uçan kazı sanırsam Mehmed Ali Erbil seslendiriyordu. İnsan bi kere kaz olmaya görsün... (Niye birden saydırasım geldi onu da anlamadım.)
partyg

Kaptan Mağara Adamı »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv