The Map of Happiness
İsraftan Kaçınalım
TRT zamanlarından kalma eğitici/öğretici bir şeydi (Buraya ne yazacağımı bulamadım.) Bu şeyde sanırım Cihan Ünal oynuyordu ve israflardan kaçınmamızı örneklerle öğütlüyordu. Su israfı "El yıkarken BOŞA akıttığımız sular! Traş olurken BOŞA akıttığımız sular!" gibi vurucu cümlelerle ele alınırdı. Sonra Cihan Ünal bir türbe yanında yerde bulduğu simidi türbenin yanına koyup "İsraf dinimizce de haramdır" derdi. Son olarak da "Ya vaktimiz? Kahve köşelerinde, kumar masalarında israf ettiğimiz vaktimiz?" şeklinde son bulurdu. Ha bir de bu görüntüler arasında sık sık yukardan dolan, aşşağıdaki deliğinden boşalan bir testi görüntüsü girerdi. En sonunda da bir el o deliğe müdahale eder, bizlere "Helal olsun be!" dedirtirdi.
MrBody

Bu programın başrol oyuncusu Cihan Ünal değil, kendisini Banu Alkan, Bahar Öztan ve Serpil Çakmaklı'nın rol arkadaşı olarak görmeye alıştığımız Talat Bulut'tur. Ayrıca dış sesin çocukları korkutacak heybette söylediği "Birr felaKETTİR israf" cümlesini de unutmayalım... Aynı ses elin testiye müdahelesi sırasında "Haydi Türkiye, tasarrufa" derdi.
e-mosh

Programın sonunda, anahtara benzer bir logosu olan "Milli Prodüktivite Merkezi tarafından hazırlanmıştır." yazısı çıkardı.
WeaponX

O arada bir sürü ekmeğin çöpe atıldığından falan bahsedilirdi. Ve temsilen, bir el bir kaç dilim ekmeği çöpe yuvarlardı. Evdeki büyükler bu sahnede "cık cık cık!" falan derlerdi. Demek ki bir faydası oluyordu. Hehe.
kRiTcH

Bir karışıklığı düzelterek yıllardır süregelen bir isim kargaşasına son vermek istiyorum. Öncelikle "İsraftan kaçının" diyen zat-ı muhterem Talat Bulut değil, Bulut Aras'dı. Bu kargaşayı her daim yaşadık. "Boy George Michael Jackson" örneklerimzde olduğu gibi isim ile soyadları bazen aynı olabiliyor. "Beynimizi yanlış bilgilerle israf etmeyelim." sözünün gereği olarak yazıyorum.
volkia

Yurdumun vatandaşı bu beyin yıkamalar neticesi ekmeği direkt olarak çöpe atmayıp çöp tenekelerinin yanında veya düpedüz duvar üstünde bırakır hale geldi. Küflenip kararmış bu tip ekmekleri gördükçe içim fena oluyor.
Oric

Tarih Affetmez »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv