The Map of Happiness
MacGyver
Ajan mıydı neydi, tam belli değildi. Arkaya uzamış sarı futbolcu saçları olan sevimli bir adamdı ama hiç kız arkadaşı olmamıştı. Çok konuşmaz, işini yapardı. "Silah kullanmayacağım" diye her türlü maymunluğu yaptı. Kalemden roketatar, sifondan el bombası icad etti. Maganda ruhlu kahramanlardan değildi o, ilime bilime adamıştı kendisini. Hiç görülmemiştir rakiplerine uçarak kafa attığı. İllet gelirdi bu adamın zekasından rakiplerine. Bir gün hiç unutmam bu dizi ve sevimli karakterle kaptırmış dalga geçiyorken fizik hocası gelmişti aramıza. "Çocuklar o adamın yaptığı her şey bilimsel olarak gerçektir. Hastasıyım o dizinin" gibi bir şeyler söylemişti. Fizik hocasına Mc Gyver lakabı takmaya yeltendik ama pek tutulmadı öğrenciler arasında. Taşıyamadı demekki o karizmayı.
zuxxi

Hani Mc Gayver dağda bi kartal yavrusu buluyodu, sonra dolma kalemi açıyo, içine süt koyuyo, kartal yavrusuna biberon yapıyodu. Çatıdan düşen serçe yavrularını aynı yöntemle beslemeye çalışırdık. Hatta ben bi keresinde amcamın hediye ettiği kalemin içine süt koymuştum da annem nası kızmıştı. Ahh ah.
????

Bu adam hep "Benim dedem şööle yapardı, benim babam şööle ederdi" filan derdi. Sonra herif oturup bomba yapardı. Aile militandı herhalde. Annamadım gitti.
JuDaS®

McGyver bir bölümün sonunda kendisine teşekkür eden insanlara "Bana değil, ayın çekim kuvvetine teşekkür edin." demişti, ben de kopmuştum.
a_liar

Yannış bu. Her bölümde ayrı bi sevgilisi olurdu abimin.
stab

her dizide, kahramanın mesleğine bi özenti getiriyo insan. hiç unutmam pek sevdiydim ama gel gör ki bakıp bakıp ne olcama karar veremediydim. sahi neydi tam olarak o amcam?
sound

ben, makgayver demir değneği yere vura vura mıknaltıs yaptığında olaydan kopmuştum abi.
hedehödö

Hayatımı kaydıran adamdır kendisi. O sebep oldu 9 sene fizik okumama!
[SmoKe]

Bi bölümde geçmişe flashback yapıyo abimiz, o zamanlar okulu yeni bitirmiş, bi de gıcır manita yapmış kendine okuldan, kimya bitirmiş kızcağız.
Abimize gelip "Macgayver, okulu bitirdik, işe giriyorum ben, maaşı çok iyiymiş, üstüne kariyer de yapabilirim." diyo. Abimiz dumur oluyo ve "Ama Magy ben para kazanabilmek için okulu bitirmedim, sadece meraktan fizik okudum, hem hani okulu bitirince ben garson sen de aşçı olarak bi gemiye girip dünyayı dolaşacaktık, unuttun mu?" diyo.

Ya işte abimizin manita ile yolları bu sebepten ayrılmasa idi şimdi Eminönü-Karaköy hattında çay dağıtıyo olcaktı.
Morosophe

Galaktika »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv