The Map of Happiness
Kül Tablası
Ben sigara içmiyorum, onun için ben ve benim gibi sigara içmeyenlerin kültablasını kullanma hadisesi:
Onun içine özellikle yemek masasında peçete, kürdan, tavuğun kemikleri, yemeğin yenmeyen sevilmeyen kısımları, fazla çay şekeri vs. atmaktır. Fakat masada bulunup da sigara içenler buna kıl olurlar. Niye kıl oluyonuz ki? Kültablası bir nevi minyatürize olmuş bir çöptür, onu sadece kül atmak için kullanmayalım, fonksiyonlarını arttıralım, ona büyünce çöp kutusu olacağı vaatlerinde bulunalım. Oh be.
aliosman

Kül tablama sallama çay artığı atılmasından hoşlanırım, üstüne bastırdınmı fıs diye sönüverir sigara. Öyle bi o yanını bi bu yanını çevirip bastırmaya gerek kalmaz.
sosyopat

Kültablası'nı heceleyince aklıma şey geldi. Ben uzunca bir süre bu bileşik kelimeyi "kült ablası" olarak bellemiş, pek bir anlam verememiştim. Bu salaklığımın sebebi hem dilbilgisi dersinde sadece konu kalmadığında işlenen "ulama" hadisesi, hem de küçük ve ablalı bir çocuğun "abla"yı "tabla"dan çok daha önce öğrenmesidir. Şimdi aklıma geldi, "kült" diye bi kelime de var. Of çok sıkıldım. Çok sıcak.
çernük

Kimi zaman kültablasına kısaca "küllük" demez miyiz? Deriz.
e-mosh

Bazı dolmuş şoförleri kültablasını içine bozuk para koymak için kullanırlar. Zekice değil mi? Ama öyle küçük, süslü püslü fino köpeğine benzeyen kültablalarının harcı değildir bu iş. Bu görevi en iyi yapabilen kültablaları Paşabahçe'nin Köşem kültablaları ve onunla aynı yüksekliğe sahip yuvarlak kültablalardır. Bilimsel yazı gibi oldu yav.
aliosman

Cam olanları değiştirilirken, garson temiz olanla üstünü kapatıyo, ikisini alıyo kirliyi elindekilerin üstüne koyuyo, temizi bi daha masaya bırakıyo, komik oluyo...
remorse

Rüzgarlı yerlerde sigara içerken kültablasının içine küllerin uçuşmaması için azıcık su dökeriz ama hep muhabbete dalıp sigarayı suya değdiririz. Canım sigara mahvolur.
eondeisn

oto parçacılarının bulunduğu sanayi ve semtlerdeki dükkanlarda araba, traktör, kamyon lastiği şeklindeki kültablalarını da atlamamak lazım. bu tür kültablalarına benzinci ofislerinde de rastlanır. fatura falan yazdırırken gözüme çarpar. cillop gibi parlar siyah siyah.
[UuR]

üstü kapalı kül tablaları vardır bööle, üzerinde de bi çubuk. küller birikince basarız o çubuğa, küllerin olduğu kısım dönerek aşağı iner ve külsüz olarak geri döner. tahmini olarak ilk gurbetçilerle beraber ülkemize giriş yapmıştır. uff şimdi yanımda olsa da oynasam, tırfft tırfft...
elma

Rafadan yumurtaların içi boşaltıldıktan sonra; pazar kahvaltılarında inanılmaz bir zevk külyumurtası olarak kullanmak. Sigaranın arta kalan dumanı da halka halka çıkıyor içinden. Annemin icadı.
kenexya

Genelde Kentucky'nin sigaralı bölümlerinde raslıyorum bunnara. Abim almış bi normal kül tablasını, koymuş üstüne folyoyu, bi preslemiş; olmuş sana folyodan kül tablası anasını satiim.
Body

Camdan olanların hastasıyımdır. Bunları yıkamak çok zevklidir. Parlaklığı gitmiş leş gibi külle dolu küllük bir suya tutmayla ay gibi parlar, insanın içini yalayası gelir. Mermer küllükler çok kısa zamanda parlaklıklarını yitirirler, tahtadan olanlar yanıklarla dolar ama cam öyle mi? Yeni başlangıçlar yapılır cam küllükle, hep daha temize doğru.
enşaşkın

Yemekten sonra kül tablasını getirmeye üşenerekten, hemencecik kirli yemek tabağını kül tablası haline dönüştüren tiryakiler de mevcuttur. Bu ayrıntıyı atlamayalım.
snowball

o cam kültablalarını yıkadıktan sonra ne kadar kurutursan kurut sigara koyma delikleri ıslak kalır sigarayı koyunca hep ıslatır gıcık.
tweety2000

bira ya da gazoz kapağını da küllük olarak kullanırım bazen. tek sigaralık kullan at küllükleri. nası isim ama. şimdi uydurdum.
devoz

Lüks otellerde, lobilerde filan kül tablası niyetine yüksek, üstü kum gibi bişeyle örtülmüş şeyler vardır üzerinde otelin damgası olan. Ve o damgayı bozmak çok zevkli!
Pablo Honey

Mandalina kabuğundan şahane küllük oluyo.
Satanik

Küllük olmadığı zamanlarda boş sigara paketleri de idareten kullanılabiliyo. Kapaklı paketler daa iyi oluyo...
Belgarion

tertemiz yıkadığım kültablasına, o el değmemiş görüntüsünü bozacak olan ilk sigarayı söndürürken hep çok üzülürüm ama elden bişi gelmiyo işte
MaNTaR

İçindeki külleri toz haline getirmeden rahat edemem.
fisher

Tam sigaranın üstüne bastırıp söndüreceksindir ucundaki ateş kopar gider başka tarafa. Başladın mı şimdi izmaritle dar alanda kor kovalamacasına. Hele bi de kültablası doluysa işin daha da zor.
Aphros

sigarayı söndürürken elin kayar ve baş parmağın küllükteki pisliğe dokunur acaip iğrenirim o zaman
bariske

Bazıları sigarayı söndürme olayını abartır. Sanki birinin hıncını çıkartır gibi sigarayı kültablasının içinde ezerde ezer. Oda yetmez izmarite küller içinde daireler çizdirilir bi dakka boyunca. Ya tamam öldü artık o!
korkunç

"benzinci" ye "benzinlik" diyen zihniyet, "kül tabağı/tablası"na da "küllük" der !

Şiddetle kınıyorum !
kook

Kül tablasının kapasitesi 40-50 izmariti kaldırabilecek niteliktedir, ama valideniz içinde bi tane bile izmarit olsa onu alır götürürür yıkar mutfakta bırakır, sizin gibi uyuz birinede boş sigara paketlerini tekrar doldurmak kalır.
madmansituation

Anahtarlar »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv