The Map of Happiness
Samurayın İntikamı
Mutlaka hatırlayacaksınızdır bu diziyi. Ailesinin intikamını almak isteyen samuray Sukinoske vardı. Düşmanlarını öldürmeden önce onlara bir çiçek gönderirdi. Çiçeği alanların ödleri mokuna karışır, sonunda Sukinoske beyaz bir ninja elbisesiyle gelip herifleri tepeler, biz de heyecanla seyredip "Aman Sukinoske dikkat!" diyip dururduk. Ben şahsen o diziyi çok sever, hayatta kaçırmazdım ama aile efradım dizi bittiğinde derin bir oh çekmişlerdi.
D-Max

Sonraları Dayva reklamlarında ortaya çıkmıştı. "Ben Dayva'mı kimseye kaptırmam." diye ortalığı kan gölüne çeviriyordu.
mestan

Şimdi öncelikle amcanın adı Sikinoske idi. Bu konu çok mühimdir çünkü; ismi itibariyle gayet muzur şakalara maruz kalırdı kendisi. Velhasıl Sikinoske abi intikam aldığı adamı öldürmezden evvel değil, öldürdükten sonra bir adet gül bırakırdı olay mahalline, ki diğer intikam alınacaklar olayı duysun, tırssın. Gülün de bi olayı vardı intikam aldığı konuyla ilgili ama neydi yaw?
WeaponX

Sikinovski yolda karanlıkta yürür, her taraftan 15-20 kılıçlı ninja damlardan, ağaçlardan, kağıt pencerelerden, çalıların arasından, hatta bir keresinde Sikinovski'nin bastığı çimin altından çıkar, çevresini düzgün bir yuvarlak halinde sarar, kılıç tutan sağ ellerini alınlarına dayayıp Sikinovski'nin kendilerini nasıl döveceğini artistik bir duruş eşliğinde düşünürlerdi. Ulan bir tanesi sırtından vuramazdı öbürleri oyalarken. Bırak yanına yaklaşmayı hepsi birden ellerindeki kılıçları kafasına atsa ölür giderdi kesin Sikinovski. Yine de tuttuğum ender kahramanlardan biriydi kendisi. Gülü seven dikenine katlanır.
ferrero

Bu Skinovski amca bayaa bi karizmaydı yav. Adam hiç capona benzemiyo derdik. Sonradan öğrendik saf capon değilmiş. Yarı kan almanlık varmış. O yüzden öyle parlak bi çocukmuş, bıdık çekik gözlü bişi değilmiş.
celest

Toplam 11 kişiden intikam alması gerekiyodu. İlk bi kaç gülde (yaw gül olduğundan emin misiniz? Bana hercai, menekşe ya da leylak benzeri bişiler çağrışıyo ama...) olay tam olarak çakozlanamamıştı diğer intikam alınacaklar tarafından. Sooradan uyanmıştı lavuklar.
zzzink

o çiçek lotusdu :)
arımaya

Adamın tam adı Aui Skinoske idi.
casca

babam sayesinde ben de hastası olmuştum dizinin. sonradan hep samuray filmleri aradıydım da akira kurosawa'nın 7 samuray filmini izleyince mest olduydum. niye hiç samuray filmi çevirmezler ki, westernlardan çok daha ilgi çekici bence. di mi skinoski
CASSIUS

yıllardır bu anı bekliyordum. samurayın adını unutmuştum, ama düşmanların adı dün gibi aklımda: mitsunari işida ve iyayasu tokugava.
berhudar olun arkadaşlar.
kıvılcım01

Kuzey'de Bir Yer »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv