The Map of Happiness
İç Cep Sigarası Adamları
Ekseriyetle gömlek üzerine kazak giyerler. Hep beraber kahveye gidilir, pişpirik oynanacaktır. Masaya oturulur ve sigara içen herkes, sigarasıyla beraber çakmağını masaya bırakır. Bunun anlamı, "Arkadaşlar herkes herkesin sigarasından yakabilir"dir. Ama bi tanesi sigarasını çıkartıp da masaya koymaz. Kazağının altındaki gömleğin göğüs cebinde kamufle etmiştir, dışardan pek belli olmaz.

Oyuna başlanacağı zaman sigaralar ve çakmaklar masanın köşesine doğru itilir. İlerleyen dakkalarda bu tip adamlar hop bi tane sigara çekiverirler masadaki paketlerden birinden. Akan zaman içerisinde bi o paketten bi bu paketten çeke çeke bi hal olurlar. Aa bi de bakarsın, bi ara kazağının alt tarafından elini sokup gömlek cebinden bi sigara çıkarır, içmeye başlar. Hadee, lan oğlum ya bizim paketten otlanma, ya da sigaranı masanın üstüne koy. Var mı böyle bişey?
flyaway

Ya bi de çorabının içine sigara koyan amcalar vardır ya, çok gülerim buna. Hiç kaşıntı tutmaz mı onları, ayrıca hiç yer kalmamıştır da orası mı münasip görülmüştür, hala anlayabilmiş degilim.
GracchuS

bu tipler genelde sigara paketinin köşesini tamamen açarlar ki kazağın altından alırken kolaylık olsun. ben bu tiplere aynı zamanda "tek çekenler" adını taktım nası güzel dimi?
makaveli

Bu tiplerin asıl adı "Sıyırtma" dır aslında.. Bunlar ceplerinden para çıkarırken de aynı şeyi yaparlar, sigara içecekken, nasıl ki paketi çıkartmayıp da içinden bi tane çekiyorlarsa, ceplerinden para çıkarırken de sıyırtma yaptıkları görülür...
DaVeT

Hep Bişeye Karar Verenler »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv