The Map of Happiness
Az Gittik Uz Gittik
Hani eskiden TRT'de Evliya Çelebi'nin seyahatlerini anlatan bi çizgi dizi vardı. Mekanlar gösterilirken gerçek görüntülere geçilirdi. Çelebi'nin bi de atı vardı, Küheylan. Aynı Red Kit'in Düldül'ü tadında aklı başında, efendi bi hayvancağızdı. Bu ikiliyi, Erol Kardeseci ve Erol Günaydın seslendirirdi. Hatta bu dizinin müziğini de Cahit Berkay yapmıştı.
flyaway

Jeneriğinde Evliya Çelebi mürekkebini döker, her taraf göl olurdu, o da gayet sakin bi şekilde kitabını sal niyetine kullanıp yoluna devam ederdi, gerisini hatırlamıyom...
Ozokahn

evliya çelebi, gittiği yerlerdeki çocukların sokaklarda oynadığı değişik oyunları gizlice seyrederdi. çocuklara görünmemek için de atı "küheylan" ile birlikte "görünmezlik otu" diye bişey koklayıp görünmez olurdu. bizim bütün mahalleli arkadaşlar, programın ertesi günü öğrendikleri yeni oyunu tatbik etmeye çalışırlarken, "acaba ben de bulabilir miyim görünmezlik otunu" diye, koklamadığım ot kalmamıştı.
Suyu_Arayan_Adam

Çok garip bir müziği vardı bunun. Duydukça hüzünlenirdim. Hele o mürekkebin dökülmesi ve onun üzerinden Evliya Çelebi'nin gitmesi bitirirdi beni. Bir daha hiç geri gelmeyecekmiş gibi hissederdim. Bak gene hüzünlendim yav.
Ektogamat

Bu programda bazı şehirlerimizi gezer ve oranın adetlerini falan tanıtırlardı. Kütahya mıdır Kastamonu mu hatırlamıyorum, yoğurdu ünlü olan biyere gitmişler, yerel bir aile yer sofrasında yemek yiyor. Ana temamız yoğurt ya, ailenin babası dakka başı sofradakilere sesleniyo: çocuklar yoğurt yiyin, bol bol yoğurt yiyin, hanım sende ye falan diye. İnanırmısınız bi koca kazan yoğurdu götürdüler.
freesteelhand

Kanber Ağa ve Satılmış »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv