The Map of Happiness
Kadın Günleri
Bazı kadınlar hem buluşmak, hemde kaynaşmak için günleri icat etmişlerdir. Mekan olarak her defasında deişik birinin evi seçilir. Ev sahibi hanım konuklarına kendi yaptığı pasta börek ve cörekleri ikram etmekle yükümlüdür. Konuklardan biri mutlaka rejim yapmaktadır ve pasta börekleri götürmektedir. Soranlara ise "Pazartesi başlarım canım" diyerek o günün pazartesi oldugunu unutmaktadır. Bardak bardak çay içilip dedikodular yapıldıktan sonra "E artık geç oldu bizim bey gelecek." diyerek savaş alanına benzeyen mekandan ayrılıp alt kattaki evlerine dönerler.
????

Bi de kadın günlerinin ekonomik boyutu mevcuttur. Bu boyut kendini ziyadesiyle refah içindeki bölgelerde gösterir. Kadın günleri artık DOLAR, MARK veya ALTIN günlerine dönüşmüş, hanımlarda kazanç hırsı başlamıştır...
AnKH

Akşamüstü okuldan bir donersin ki o gün annenin günü varmış. Mutfağa dalarsın; amanin da amanin, pastalar, börekler, çörekler. Annenin sesi gelir, "Dur oolum atlı mı kovalıyo, git üstünü değiş önce, elini yüzünü yıka." İyide o zaman işin tadı kaçıyo be anne.
pete

Bu günlerde çocuklar başka bir odaya alınır veya salınır, başlarına da yaşça büyük bi abi veya abla verilir ilgilenilsin diye... İçerde anneler dedikodu yaparken, sen salındığın odada abla veya abiyi çıldırtmaya çalışırsın. Hee bide kısır vardır kısır yenilir.
SuperSalataAdam

Küçükken çok severdim anneannemin günlerini. Gelen kadınlar nefis firikikler verirdi. O yaşta cinsel dürtülerimizi dürterlerdi.
JuDaS®

Aslında böyle günlerde en baba şey onlar konuşurken fantazi kurmaktır; ben arkaya gitsem, banyoya gidip yıkansam, Fatma Teyze de elini yıkamaya gelse, sona... diye düşünürken Fatma Teyze ile göz göze gelirsin, önünde koca bi çadır oluşmuştur, utanır ayaklanır ve odana kaçarsın arkadan sesi gelir: "Baya büyümüş annesi."
oh be

Ben bu günlerin en çok anneyle pazarlık kısmını severim. Evden kaybolup misafirleri rahatsız etmemek için yapılan pazarlıklar. "Ama pastadan şu kadar ayıracan bana." ile başlar, zamanla "Ben evden gidecem ama sen de Çarşamba yoksun, hatun gelcek." ile sürer. Kabul etmezse evde donla dolaşma tehditinde bulunulur. Hep işe yarar.
htwww

annem yapmış mı börekleri. mmmmm, mis gibi kokuyo ama hanımlar gelcek, hepsini yiycek. ben naapıyorum, onlar gelir gelmez, "yaa mübeccel teyze maşallah çok saalıklı görünüyosun, yanakların şişmiş, kilo almışın." diyorum, dokunamıyolar bile pastasına, böreyine. yaaa böyle yaparlar adamı!
caradhras

ben ilk cinsel bilgilerimi annemin günlerinden almışımdır. kadınlar nasılsa küçük anlamaz diye sadece edep yerlerinin adını değiştirerek bilumum yaşanmış deneyimlerini bi güzel anlatırlardı fısır fısır konuşarak. ben de bebeklerimle oynuyo görünüp bi güzel dinlerdim. her bi haltı öğrenmiştim gidip daha safcana olan kız arkadaşlarıma hava bile atıyodum 'ohoooo bi şeyden haberin yok senin o ööle diil bööle oluyo' diye... acaip bilge modundaydım.
RedHead

Apartman »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv