The Map of Happiness
Zenginler de Ağlar
Bu, memleketimizin ilk pembe dizisiydi. Kimse gerçek ismini telaffuz etmiyor, kısaca "Mariana" diyordu. Çünkü oradaki kadının ismi Mariana idi ve hakikaten hep ağlıyordu. Ufacıktım, içim bunaldıydı. "Ne ağlıyon aloo?" diyesim gelirdi.
zuxxi

Bu dizide bir bale öğretmeni vardı ki peh peh... Yaşını başını almış bir öğretmenim, onun lafı geçtiği zaman "Vallahi cumhuriyet gibi avrat" demişti.
e-mosh

Bu dizide Marianna'nın kocası Luiz Alberto diye tırt bi herif vardı. Neyse, diiceem şey o diil. Bu dizi zamanında benim aklımdan silinmeyen bi olay geçmişti başımdan. Kuafördeki bi kadın "Saçlarımı Marianna gibi yap." diye tutturmuştu, kuaför beceremeyince çıngar çıkarmıştı. Marianna'nın saç modelini hatırlar mısınız bilmem; bööle yanlar ve arkalar içine kıvrılmış, rezalet bi saçtı. Bu kadın o kuaföre şükretmeli. Ne olaylar yaa...
Bono

Luiz Alberto'nun Elvis gibi favorileri vardı. Yıllar sonra bile okulda saçı çok uzayanlara "Ne lan bu halin, Luiz Alberto gibi olmuşsun" diye kızılırdı.
bost

Luiz Alberto'nun Mariana'ya gıcık olan, durmadan ona kötülük yapan, evde kalmış iki kızkardeşi vardı. Sürekli kazak örüyorlardı, arada bir de Mariana'nın başına çorap örerek ağlamasına yardım ediyorlardı. Çok kızardım ben bu olanlara. Çok...
zencefil

Dizide Luiz Alberto adıyla oynayan amcam Türkiye bilmem kaçıncı güzelini Meksika'da yapılan kainat güzeli (ne demekse) yarışmasında ayartıp kız istemeye özel uçağıyla İzmir'e geldiydi, Hürriyet gazetesine konu olduydu, ama annesi benim şimdi adını hatırlayamadığım kızını Luiz Alberto'ya "Çok uzakta oturuyo ayrıca da yaşlı" diye vermediydi de 6 ay sonra kızını Uğur Dündar'la evlendirdiydi. Takip edebildiğim kadarıyla şimdi bi de kızları var. Kahretsin ya, kızın adını hiç hatırlamıyorum, walla çatlarım (anlatılan olaylar yeminle dooru, isteyen 3 veya 4 yıl öncesinin Hürriyet gazetelerini karıştırıp Luiz Alberto'nun Türkiye'ye beraber geldiği abisiyle beraber uçağın önünde poz verirkenki resimlerini bulabilirler)
babebee

Luiz Alberto'nun tam adı Luiz Alberto Salvatiore idi. Tüm zamanların bence en tomturaklı ismi idi.
Cornholio

Dizinin jeneriğinde Mariana bir masanın altında mı ne, sesini duymadığım halde "khkhkkhhk" gibi olacağını tahmin ettiğim bir gülüş yapardı. Oraya neden girdi, ne gülüyo bütün dizi boyunca ağlarken, bir türlü çözememiştik.
Duduq

Luiz Alberto yalan rüzgarındaki Viktır Nüwmın'ın brezilya versiyonuydu. Bu iki adamın tipleri de karakterleri de birbirine benzer. Feleğin çemberinden geçmiş, zengin, güç meraklısı, şaka espri yapmayan, hemen hiç gülmeyen suratsız adamlardır.

Mariyanna çok aptaldı. Ester diye bir cadı vardı küçük çipil çipil gözlü, sarı saçlı kötü bi karıydı. Mariyanna'nın burnundan getirirdi fitil fitil. Mariyanna'nın salak bi oğlu vardı, anasına çekmişti.
enşaşkın

marianna yemek yerken çatalı sol, bıçağı sağ eliyle tutar, eti kestikten sonra bıçağı tabağın kenarına koyar ve çatalı sağ eline alır, öyle yerdi.

luis alberto'nun evlenmek istediği kız ümran baradan'ın (seramik sanatçısı) kızı yasemin baradandı. merakınızı yenmişimdir umarım.
klytaimestra

Dizinin en önemli ayrıntısı: Ester, Louis Alberto'nun sarhoş bir anından faydalanıp ondan hamile olduğunu iddia ederek evlenmişti (karnına yastık falan koymuştu) Sonra da çocuk düştü demişlerdi. Bu kadar salak olunur mu be adam. Ayrıca neden sadece Luis ya da sadece Alberto değilde uzun uzun Luis Alberto denirdi o adama?
seaprincess

Marianna'nın Beto diye bi oğlu vardı. Güya güzel yüzlü, bebek suratlı bi gençti. Bunalım takılırdı, annesine kızgındı; çünkü annesi bebekken bunu başka bi kadına verdiydi, o kadın büyüttüydü (yanlış hatırlamıyosam Çole Anne diyolardı) falan filan.

Ayrıca şöyle bi de tespitim var: Burak Kut ve bilimum güzel(!) suratlı erkekler için kullanılan Bebeto şeklindeki o iğrenç ötesi lakabın ben bu Beto denen herifle alakası olduğunu iddia etmekteyim. Bazıları Brezilya milli takımı oyuncusu Bebeto orijinli olduğunu söylemekte ama alakası yok. Bu tezimi her ortamda tartışmaya hazırım, cesaret eden varsa buyursun çıksın.
Satanik

Ben o zamanlar çok küçüktüm ve bu dizinin adını "zenginler dağlar" sanardım.
fisher

sanırım ilkokul birinci sınıfa gidiodum o efsane dizi yayınlanırken, ama diziyi en az annem ve komşuların duyduğu heyecanla izliyodum. bigün yine diziyi izlerken mariana'nın sesiyle dudak hareketlerinin uyuşmadığını farkettim. bunu abime söylediğimde bana "mariana türkçe konuşmuyo ki, o dudaklarını oynatıyo ama seslendiren başka biri." demişti. şok olmuştum. mariana'nın bizden biri olmadığı, Türkçe bilmediği beni aşırı etkilemişti o dönemlerde.
cLue

ben bu diziyi bölük pörçük seyrediyodum ama kim kimdir kavramıştım. bi gün tv yi açtığımda mariannayla betitoyu (oğlunu) biraz fazla samimi görünce ensest olayına girdiler falan sanmıştım. ama meğer o yeni bi diziymiş de mariannayla oğlu bu dizide sevgili olmuşlarmış.
jitter

Dizinin orijinal adı "Los Ricos Tambrien Lloran"dı galiba. Ayrıca Marianna'nın kafası vücuduna bir boy büyük gelirdi.
partyg

Atlantis'ten Gelen Adam »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv