The Map of Happiness
Kalkmak Zorunda Olma
Hani sabahlar vardır okula gideceksindir fakat istemiyosundur heh işte bu sabahlarda bide anne vardırki sormayın paso kalk artık olm yeter ben yatıyorum diyip gelmeler filan...
Peter

En tatlı uyku anne tarafından uyandırıldıktan sonra uyunan 1-2 dakikalık uykudur. Aksini iddia eden yalancıdır, alçaktır.
Ozzy®

Erken kalkınca, her zaman, "Ulan bugün eve gelip hemen uyuycam deli gibi." derim de, hiç bir zaman eve gelip hemen uyumadım deli gibi.
riquelme

Hep tatil günlerinden birinde, erken kalkmak zorunda olduğum günlerdeki gibi erkenden kaldırılmak ve inadına kalkmayıp o en zevkli yarım saatlik uykuyu kaygısızca uyumak istemişimdir. Denedim de... Ne yazık ki olmuyor!
dr.arif

Of ya! Her okul sabahı kalktığımda "gelecekte kesinlikle geç kalkacağım bir işim olacak" derken ayağıma geçirdiğim çorabın ipliklerinin ayak parmaklarıma dolanmasından nefret ediyorum. (Her çorapta olmaz ama bazıları, özellikle baklava desenlilerde alışa geldik bişidir.)
NormanFoster

Birden yataktan fırlarsın uyku sersemi allah servis kaçtı diye. Saate bi bakarsın 4 buçuk. Allahım o ne büyük mutluluk! Daha tam 2 saatim var! Tabi bu başımıza sene boyunca 1-2 kez ya gelir ya gelmez.
Gianluca

Bakın arkadaşlar size çok zevkli bişii ööreticem. Bunun adı "Suni kalkmak zorunda olma!" İlk önce elinizin birini ezan okuyan hocalar gibi kulağınıza koyun. Diğer elinizi aşşağı doğru, kulağınıza koyduğunuz elinize ekleyin ve sonuç şu olsun; ağzınızdan çıkan ses ellerinize çarpacak ve sadece kulağınız duycak. Dışarı ses çıkmasın. Ve şimdi kulağınıza şunları fısıldayın:
"Hadi olum kalk artık sabah oldu hadi canım bak saat yedi buçuk..."

Nası arkadaşlar, sanki o sabah mahmurluğundaki anne sesi gibi di mi!
sivrisinek

Yaf okudum yukardaki elini kulağa koyup fısıldama olayını, olmadı. Sonradan salakmıyım ben die düşündüm hemen çektim elimi.
metalwarrior

Asıl sabahları kalkmak istemeyen ama kalkmak zorunda kalmış bir insanın suratını aynada görmekten nefret ediyorum valla. Mahkeme duvarı gibi oluyor insanın suratı.
hasanova

Bi de şunu deneyin. Bir cumartesi günü saati hafta içi kalktığınız saate kurun. Saat çaldığında gözünüzü açın ve "Ulan şimdi hafta içi olsaydı bu saatte kalkmıştım" diye düşünün. Daha sonra yüzünüzde sonsuz bir gülümsemeyle uyumaya devam edin. Güzel bir zevk ama sadece bir kere uygulayın. Yoksa zevki kalmıyor.
BenYazdım

sabah yedide kalkıcağıma olur a beşte falan uyandıysam hiç uykum yoktur, kalksam fırt kalkarım o kadarki, 'ben bu uyku olayını çözdüm, artık az uyumaya dayanıklıyım' derim kendi kendime. ama tekrar uyuyup 2 saat sonra uyandığımda accayip uykum vardır, bi türlü kalkamam yataktan, nedenini çözmüş diilim.
mmmm

O An Sevgili ile Birlikte Olmak İstememe »
zuxxi.com | Geyiks Ar�iv